Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Letnie atrakcje dla dzieci w Oruni i Nowym Porcie

Arek Gancarz
archiwum DB
Podwórkowy teatr i warsztaty plastyczno-filmowe to propozycje, które dla miejscowych dzieciaków przygotowały Fundacja Plankton z Nowego Portu i Stowarzyszenie Arteria z Oruni. Bezpłatnych zajęcia na Oruni już trwają. W Nowym Porcie rozpoczną się pod koniec sierpnia.

Dzieciaki z Oruni do końca lipca mogą nauczyć się poza sztuką rysunku, także tworzenia postaci, scenariusza oraz montażu. Bowiem z historii tworzonych na podstawie gdańskich legend powstanie na zakończenie ok. 200 klatkowy, 2-minutowy film animowany. Rysunki uczestników zostaną sfotografowane, a ci będą następnie samodzielnie łączyć zdjęcia, dodawać dźwięk, regulować długość wyświetlania klatek. Zajęcia prowadzą doświadczone artystka i pedagog.

Projekt Stowarzyszenia Arteria pt. "Legendy gdańskie w dziecięcej twórczości animowanej" przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży. Zajęcia potrwają do 30 lipca, w godzinach 9 - 16. Program dla kilkunastoosobowej grupy (jest ich 5) trwa 10-12 dni w 3-godzinnych blokach. Miejsce - Dom Sąsiedzki na Oruni, Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej przy ul. Gościnnej 15.

Więcej informacji na stronie www.art-eria.pl

Projekt realizowany z budżetu Gdańska.

Z kolei w Nowym Porcie Fundacja Plankton przygotowuje Tydzień Ruchomego Teatru. Przez tydzień od 22 sierpnia, w godz. 15-19 na podwórkach Nowego Portu - przy ul. Góreckiego, Podjazd, Rybołowców, Na Zaspę, Plac Gustkowicza i Floriańskiej - odbywać się będą warsztaty prostych form teatrologicznych oraz wizualizacje bajek prezentowanych na okolicznych ścianach i murach.

- Warsztaty organizowane będą pod specjalnie przygotowanymi namiotami,wyłożonymi matami do siedzenia, dzięki czemu z łatwością będzie można przenosić je z podwórka na podwórko - informuje Aleksandra Kowal z nowoporckiej fundacji. - Akcja skierowana jest do najmłodszych mieszkańców dzielnicy a jej celem rozwój czynności kreatywnych oraz zapewnienie ciekawej, a przede wszystkim darmowej i dostępnej formy rozwoju w otaczającej ich przestrzeni.

Ruchomy teatrzyk składać się będzie z modułów ekspresji twórczych takich jak: pantomima, ręczne tworzenie pacynek, teatrzyk kukiełkowy oraz końcowego spektaklu dla dzieci. W trakcie zajęć dzieci poznają różnorodność form wyrazu, wezmą udział w działaniu nastawionym na rozwój indywidualności i grupy.

Zakończenie projektu 28 sierpnia połączone zostanie z warsztatem kulinarnym, który Fundacja Plankton organizuje od czerwca w Domu Aktywnego Mieszkańca. Projekt dotował BRE BANK.

Więcej informacji na stronie www.fundacjaplankton.org

W Słupsku dzieci mogą nauczyć się śpiewu klasycznego

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto