Lider z Gdańska

(sus)
Tylko stoczniowcy nie przegrali jeszcze w lidze
Tylko stoczniowcy nie przegrali jeszcze w lidze Fot. Robert Kwiatek
Hokeiści Stoczniowca pokonali w Sosnowcu Zagłębie 4:3. Po tym meczu gdańszczanie, jako jedyny niepokonany zespół w lidze, awansowali na pozycję lidera. Kiedy w Sosnowcu rozpoczynała się trzecie tercja, znany był ...

Kiedy w Sosnowcu rozpoczynała się trzecie tercja, znany był już wynik z Tychów (GKS wygrał z Unią 4:3). Wcześniej gospodarze trzykrotnie obejmowali prowadzenie, ale Justka, Moskal i Fraszko wyrównywali straty. Zwycięskiego gola zdobył Moskal po wygranym przez Fraszkę wznowieniu w tercji obronnej gospodarzy. W końcówce meczu Zagłębie wycofało bramkarza i wprowadziło dodatkowego napastnika, ale doprowadzić do dogrywki nie zdołali. W zespole gdańskim doskonale zagrał drugi atak, Fraszko Raszczyński, Moskal. - O naszym sukcesie zadecydowało lepsze przygotowanie kondycyjne - ocenił spotkanie II trener Stoczniowca, Henryk Zabrocki.

Zagłębie - Stoczniowiec 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)

Przebieg meczu: 1-0 Adrian Chabior (2:33); 1-1 Mariusz Justka (8:21); 2-1 Krzysztof Kuźniecow (29:36); 2-2 Marek Moskal (32:53); 3-2 Tobiasz Bernat (39:26); 3-3 Adam Fraszko (48:24); 3-4 Moskal (51:57)

Stoczniowiec: Wawrzkiewicz - Smeja, Leśniak - Guziński, Wróbel Cychowski, Bukowski - Bagiński, Justka, Myszka - Moskal, A. Fraszko, Raszczyński - Jankowski, Błażowski, Kostecki

Kary: Zagłębie - 2, Stoczniowiec - 26 minut w tym kary po 10 minut za niesportowe zachowanie Aleksander Myszka i Bartłomiej Wróbel

Sędziował: Tadeusz Godziątkowski (Bydgoszcz)