Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Lotos Gdynia nie dał szans MUKSowi Poznań. Gdynianie ograły rywalki 88:51

Piotr Wiśniewski
Tomasz Bołt
Praktycznie już pierwsza kwarta sobotniego meczu przesądziła o wygranej koszykarek Lotosu Gdynia w Poznaniu. Gdynianki pewnie, łatwo i bez problemu ograły miejscowy MUKS 88:51. Było to druga z rzędu wygrana podopiecznych Javiera Forta w Ford Germaz Ekstraklasie.

Gdynianki podeszły do meczu odpowiednio skoncentrowane i od samego początku wypracowały sobie bezpieczną przewagę. Świetnie na poznańskim parkiecie czuła się Jolene Anderson, która spotkanie zakończyła z dorobkiem 22 punktów. Amerykanka nie była jednak osamotniona w walce z rywalkami. Z dobrej strony zaprezentowały się także: Magdalena Ziętara, Ines Ajanović i Geraldine Robert.

- Ogólnie był to dla nas bardzo dobry mecz. Realizowałyśmy polecenia trenera i wykonałyśmy dziś bardzo dobrą pracę w obronie. Dzięki temu miałyśmy znakomite okazje w ataku - stwierdziła Robert.

- Zagraliśmy bardzo dobrze w pierwszej połowie. Byliśmy skoncentrowani od pierwszych minut i dziewczyny zostawiły wiele energii na parkiecie. W drugiej połowie podobnie jak w meczu z ŁKS-em mieliśmy problemy z faulami i nie mogliśmy grać tak szybko i agresywnie jak byśmy chcieli. Drużyna była dziś prawdziwym zespołem - chwalił drużynę trener Javier Fort.

MUKS Poznań - Lotos Gdynia 51:88 (12:31, 11:23, 14:13, 14:21)

MUKS Poznań: Agnieszka Makowska 18, Żaneta Durak 10, Magdalena Koperwas 10, Martha White 7, Dominika Owczarzak 4, Anna Tanasiejczuk 2, Adrianna Najtkowska 0, Paulina Roszkowska 0, Magdalena Idziorek 0, Aneta Burandt 0, Iwona Szarzyńska 0.

Lotos Gdynia: Jolene Anderson 22, Magdalena Ziętara 11, Ines Ajanovic 11, Geraldine Robert 10, Justyna Żurowska 8, Natalia Plumbi 6, Aneika Anna-Kay Henry 6, Magdalena Kaczmarska 5, Adrijana Knezevic 4, Ivana Jalcova 3, Kinga Bandyk 2