Lotos Gdynia: Przegrana batalia o czwarte miejsce w grupie

Natalia Wingert
Rivas Escopolis wygrało na własnym parkiecie z koszykarkami Lotosu Gdynia 70:65. Mistrzynie Polski wygrały zaledwie jeden mecz w Eurolidze, a cztery następne zakończyły się ich porażką. Tym samym zajmują piąte miejsce w grupie, wyprzedzając jedynie Gospic Croatia.

Mistrzynie Polski wygrały pierwszą kwartę 22:19. W drugiej części meczu przy fantastycznej stuprocentowej dyspozycji rzutowej Milki Bjelicy w 13. minucie Lotos prowadził już 33:24 i było to najwyżej odnotowane prowadzenie Lotosu w całym meczu. Później gospodynie, na czele z Elisą Aguilar i weteranką europejskich parkietów, Amayą Valdemoro, skutecznie uprzykrzały życie koszykarkom z Gdyni. Zespół hiszpański po pierwszej połowie przegrywał z Lotosem zaledwie jednym punktem, 36:37.

Brak zmienniczek

W trzeciej kwarcie, najczarniejsze sny stały się faktem, gdyż już w 24. minucie świetnie dysponowana tego dnia koszykarka mistrzyń Polski Milka Bjelica została wyrzucona z boiska za pięć przewinień. W tym momencie Hiszpanki wykorzystały osłabienie gdyńskich koszykarek i rzuciły się do ataku. W związku z ogromną ilością zbiórek w ofensywie i wieloma stratami gdyńskiego zespołu, koszykarki Rivas Escopolis wyszły na prowadzenie i nie oddały go już do końca meczu.

Mecz w Hiszpanii pokazał po raz kolejny jak bardzo krótką ławkę ma zespół Lotosu Gdynia. Śmiem twierdzić, że brak Milki Bjelicy, był nader odczuwalny i spowodował przegraną gdyńskich koszykarek. Gdyby serbska zawodniczka miała odpowiedniego zastępcę na pozycji centra to być może wynik meczu byłby inny. A tak po raz kolejny jesteśmy rozczarowani przegraną mistrzyń Polski, tym bardziej, że ten mecz można było wygrać.

Niespodzianka

Faworyt grupy B, UMMC Jekaterinburg przegrał na własnym boisku z Fenerbahce Stambuł 67:73. Tym samym to zespół z Turcji zajmuje obecnie pierwsze miejsce.

Rivas Escopolis 70:65 Lotos Gdynia
(22:19, 15:17, 14:20, 14:14)

Rivas Escopolis: Valdemoro 22 (3x3), Bonner 16 (1), Aguilar 11 (3), Cruz 7 (1), Nichols oraz Paris 5, Gimeno 4, Liljestrand 4, Herrera 1, Bermejo Moreno.

Lotos Gdynia:
Bjelica 17 (1), Wright 17, Irving 10, Mieloszyńska 5 (1), Kaczmarska 2 - Babkina 9 (1), Tomiałowicz 3 (1), Jujka 2, Misiuk

Czytaj codziennie: MMTrojmiasto.pl/Sport

Wybory w Trójmieście | Wygraj 500 zł | Piłkarska Ekstraklasa | Praca TrójmiastoDrogowe Miasto | Koncerty w Trójmieście | Pisz bloga | Matura 2011

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny