Lotos Gdynia wygrał z Artego Bydgoszcz w czasie Memoriału Małgorzaty Dydek [zdjęcia]

Maciej Czarniak
Gdynianki po zaciętym meczu pokonały bydgoskie Artego 75:65. ...
Gdynianki po zaciętym meczu pokonały bydgoskie Artego 75:65. ... Maciej Czarniak
Gdynianki po zaciętym meczu pokonały bydgoskie Artego 75:65. Natomiast fanom oficjalnie zaprezentowano tegoroczną drużynę.

Od pierwszych minut mecz był bardzo wyrównany. Pierwszą kwartę nasza drużyna wygrała jednym punktem, ale drugą przegrała trzema, więc na przerwę Lotos schodził z dwupunktową stratą. O zwycięstwie zawodniczek nowego trenera Javiera Fort Puente zdecydowała świetna trzecia kwarta. Została ona wygrana 28:10 i wiadomo było, że tego nie można już przegrać.

Gdynianki były nie do zatrzymania pod koszem i w kontratakach. Dwanaście ze swoich 19 punktów zdobyła w tej kwarcie najlepsza w gdyńskim zespole - Jolene Anderson. Mimo gorszej czwartej kwarty, nasza drużyna z łatwością utrzymała 10 punktów przewagi i wygrała spotkanie.

Najskuteczniejszą zawodniczką meczu była Jolene Anderson, zdobywczyni 19 punków. Natomiast nagrodę Radia Gdańsk dla najlepiej zbierającej otrzymała Aneika Henry! Zanotowała ona 9 zbiórek, czego 7 na bronionej tablicy. Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została reprezentantka Polski, zawodniczka Artego Bydgoszcz, Agnieszka Szott.