Rafał Rusiecki
Mecz Lotos PKH Gdańsk - KH Energa Toruń w hali Olivia oglądało ok. 1400 widzów
Mecz Lotos PKH Gdańsk - KH Energa Toruń w hali Olivia oglądało ok. 1400 widzów Przemyslaw Swiderski
Polska Hokej Liga. Pierwszy raz w sezonie 2019/2020 hokeiści Lotosu PKH Gdańsk przegrali po rzutach karnych. Pogromcą w hali Olivia okazała się Energa Gdańsk. Po 12 rozegranych meczach gdańska drużyna ma na koncie 18 punktów i plasuje się w środku tabeli ligowej.

W decydującym momencie meczu w hali Olivia rzuty karne lepiej egzekwowali torunianie. Na listę strzelców wpisali się Artiom Sadrietdinow oraz Jegor Fieofanow.

Gdańszczanom zabrakło nieco koncentracji. Po 46. minutach prowadzili bowiem 2:1, a bramkę na 2:2 stracili na niespełna trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Grali wówczas w osłabieniu.

Lotos PKH Gdańsk - KH Energa Toruń 2:3k (0:1, 1:0, 1:1, d. 0:0, k. 0:2)

Bramki: 0:1 Daniel Minge (7), 1:1 Ladislav Havlík (39), 2:1 Petr Polodna (46, w przewadze), 2:2 Dienis Serguszkin (58, w przewadze)

PKH: Fucik; Bilcik, Havlik - Steber, Polodna, Vitek; Tesliukiewicz, Krasowski - Jełakow, Rożkow, Gołowin; Pastryk, Lehmann - Danieluk, Mocarski, Marzec; Naróg, Szurowski - Stasiewicz, Pesta, Popow

KH: Spesny; Jaworski, Zieliński - Minge, Fraszko, Kalinowski; Jerjomienko, Grebieniuk - Pozdjankow, Sadrietdinow, Serguszkin; Kozłow, Sokołow - Wołżankin, Fieofanow, Dołęga; Gazda, Skólmowski - Mazurkiewicz, Jaworski, Olszewski