Lotos PKO BP Gdynia w półfinale Mistrzostw Polski

Patryk Szczerba
Koszykarki Lotosu PKO BP Gdynia pokonały w Rybniku miejscowy Utex ROW i awansowały do półfinału Mistrzostw Polski. Prawdopodobnie już w tej fazie dojdzie do konfrontacji, na którą czekają kibice w całej Polsce.

W innej rywalizacji w innej parze, która bezpośrednio interesuje fanów z Gdyni Wisła Can Pack Kraków prowadzi z Energą Toruń 2:0. Gra w pierwszej części play-off toczy się do trzech zwycięstw. Wszystko wskazuje zatem na to, że to mistrzynie Polski staną naprzeciw Lotosu w półfinałowej fazie rozgrywek.

Więcej czasu na odpoczynek

W pierwszej rundzie play – off zaliczane są wyniki z fazy zasadniczej, stąd szybkie zakończenie rywalizacji w tej części rozgrywek. Podopieczne Jacka Winnickiego dzięki temu otrzymały dodatkowe dni odpoczynku przed arcyważnymi spotkaniami w półfinałach.

Do meczu z koszykarkami z Rybnika podeszły bardzo skoncentrowane i w ten sposób na parkiecie tylko w pierwszej kwarcie trwała wyrównana walka. Co więcej, koszykarki z Rybnika wygrały ją 17:16. W drugiej kwarcie do walki poderwała gdynianki Alana Beard.

W zespole siła

Zawodniczki Lotosu grały zespołowo, dzięki temu w pierwszej połowie zaliczyły 11 asyst i wymusiły 12 strat u przeciwniczek. Dzięki temu do przerwy na tablicy widniał korzystny dla Lotosu wynik. Osiem punktów przewagi miały być dobrą zaliczką przed kolejnymi kwartami.

Po zmianie stron ciężar zdobywania punktów wzięły na siebie Alana Beard oraz Magda Leciejewska. W pewnym momencie gdyńskie koszykarki prowadziły już różnicą siedemnastu punktów.

Na pięć minut przed końcem meczu Lotos prowadził 67:46 i było jasne, że tego meczu już nie przegra. Na plac gry weszły rezerwowe zawodniczki, które spokojnie utrzymały przewagę i mecz zakończył się zwycięstwem gdynianek 77:57. Pierwsze dwa mecze pólfinałowe rozegrane zostaną w Gdyni w dniach 28 i 29 marca.

Utex ROW Rybnik – Lotos PKO BP Gdynia 57:77 (17:16, 15:26, 12:17, 13:18)

Utex: Radwan 15, Trafimava 13, Chomać 10, Siwczak 6, Stanek 4, Jaroszewicz 3, Moszkowicz 2, Chomicka 2, Przekop 1, Kurdziel 1.

Lotos PKO BP: Beard 22, Matovic 12, Catchings 11, Leciejewska 8, Jujka 8, Snytsina 5, Currie 4, Sosnowska 4, Tomiałowicz 3, Pawlak 0, Marchanka 0.