Lotos pokonany w Moskwie

Dawid Majer
Dawid Majer
Koszykarki Spartaka Region obroniły przedwczoraj w Moskwie tytuł mistrzyń Euroligi w meczu z Lotosem PKO BP z Gdyni z wynikiem 87:65. Tym samym gdynianki poniosły piątą porażkę w rozgrywkach grupy C.

Lotos stawiał opór jedynie w pierwszej połowie meczu. O przegranej zadecydowały Amerykanki ze Spartaka: Diana Taurasi, Sue Bird i Lauren Jackson. Zdobyły one aż 56 punktów. W trzeciej kwarcie Rosjanki z przewagą kilkunastu punktów objęły prowadzenie do końca spotkania.

W drugiej połowie meczu, kiedy wszystko było przesądzone, Lotos wykorzystał swoich rezerwowych: Natalię Waligórską, Patrycję Gulak i Gannę Zarytską. Pierwsza z nich zdobyła dwa punkty, zaliczyła sześć zbiórek oraz dwa przechwyty.

Spotkanie w Moskwie było ostatnim w tym roku dla Lotosu. Wyniki spotkań z Dexią w Namur oraz Koszycami w Gdyni zadecydują, czy uda mu się jeszcze zakwalifikować do fazy play off. Z kolei najbliższy mecz ligowy Lotos rozegra już 5 stycznia z AZS Poznań.

Spartak: Lauren Jackson 26 (3), Diana Taurasi 25 (4), Tatiana Szczegoliewa 14, Marina Karpunina 10, Sue Bird 5 (1), Irina Osipowa 3, Ivana Matovic 2, Vedrana Grdin Fonseca 2, Jekaterina Diemiagina 0, Natalia Vieru 0, Anastasia Anderson 0.

Lotos: Jekaterina Snitsina 14 (1), Anne Breitreiner 13 (3), Chamique Holdsclaw 9, Dominique Canty 8, Slobodanka Maksimovic 7, Magdalena Leciejewska 6, Hanna Zarycka 4, Patrycja Gulak 2, Natalia Waligórska 2.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani