Lotos Trefl Gdańsk bezproblemowo ograł AZS Częstochowa

KM
Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk bez większych problemów wygrali 3:0 na wyjeździe z AZS-em Częstochowa.

Gdańszczanie od samego początku w starciu z ostatnim zespołem w tabeli PlusLigi byli drużyną znacznie lepszą. W pierwszym secie szybko zbudowali sobie przewagę, którą pewnie utrzymywali przez całą partię i wygrali 25:17.

W drugiej odsłonie tak łatwo już nie było. Przez całego seta toczyła się wyrównana walka, gościom z Gdańska udało się wyjść na prowadzenie 9:5, ale szybko je stracili i do końca gra toczyła się niemal punkt za punkt. Ostatecznie podopieczni Andrei Anastasiego w końcówce byli skuteczniejsi, zwyciężając 26:14.

Trzeci set, podobnie jak pierwszy, był zupełnie jednostronny. Lotos Trefl rozpoczął go od prowadzenia 11:4 i spokojnie pilnował przewagi, wygrywając całą partię 25:15.

AZS Częstochowa - Lotos Trefl Gdańsk 0:3 (17:25, 24:26, 15:25)

AZS: T. Kowalski, Moroz, Buniak, Szymura, Grebeniuk, Janus, A Kowalski (libero) oraz Szlubowski, Polański, Wawrzyńczyk, Buczek.

Lotos Trefl: Masny, Hebda, Mika, Gawryszewski, Paszycki, Schulz, Gacek (libero) oraz Niemiec, Romać, Ferens