Lotos Trefl Gdańsk przegrał w Ergo Arenie z Delectą. Koniec marzeń o medalu

Łukasz Żaguń
Karolina Misztal
Ci, którzy spodziewali się, że podopieczni trenera Dariusza Luksa przedłużą w Gdańsku swoje nadzieje na awans do kolejnej rundy, srodze się zawiedli. Siatkarze Lotosu Trefla nie tylko nie zdołali wygrać meczu w rywalizacji z Delectą Bydgoszcz, ale też nie byli nawet w stanie urwać rywalowi choćby seta.

Spotkanie numer trzy nie różniło się bardzo od poprzednich pojedynków. Gdańszczanie tylko momentami walczyli z rywalem jak równy z równym. W decydujących fragmentach, kiedy trzeba było wykazać się zimną krwią, nasi siatkarze oddawali pole bardziej doświadczonemu rywalowi. Szansę zmarnowali przede wszystkim w trzecim secie spotkania, w którym do samego końca walczyli o korzystny wynik.

MVP tego pojedynku zasłużenie przypadło Tomaszowi Wieczorkowi. Środkowy Delecty popisał się w tym meczu kilkoma efektownymi zagraniami.

Choć zespół Dariusza Luksa wypełnił już założenie na ten sezon, to jednak po starciach z Delectą pozostaje pewien niedosyt. O ile porażki w Bydgoszczy w zasadzie dziwić nie mogę, o tyle już w Gdańsku miejscowi kibice mimo wszystko mieli prawo liczyć na więcej. Tak czy inaczej, wielkim sukcesem siatkarzy Lotosu Trefla był historyczny awans do fazy play-off. Teraz naszym zawodnikom na pocieszenie pozostaje walka o miejsca 5-8. Sezon zatem się jeszcze nie kończy.