Lotos Trefl Gdańskbez szans w starciu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle

KM
Piotrhukalo
Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk gładko przegrali na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle 0:3 (22:25, 15:25, 16:25). Gdańszczanie postawili się rywalom tylko w pierwszym secie.

Początek spotkania był wyrównany. Do stanu 13:13 obydwie ekipy szły właściwie punkt za punkt, nikt nikt nie potrafił osiągnąć wyraźnej przewagi. W pewnym momencie goście z Gdańska odskoczyli na 16:13, ale na więcej gospodarze im nie pozwolili. Końcówka partii należała do ZAKSY, która wygrała 25:22.

W drugiej odsłonie gospodarze totalnie dominowali na parkiecie. Rozpoczęli ją od prowadzenia 8:1 i przez cały set kontrolowali to, co dzieje się na boisku. Pozwolili Lotosowi Treflowi odrobić straty najwyżej do czterech "oczek". Całego drugiego seta ZAKSA wygrała aż 25:15.

Początek trzeciej części gry również był wyrównany. Przy stanie 9:7 dla gospodarzy ZAKSA zaczęła jednak "odjeżdżać" rywalom. Zaraz było 12:7, potem 13:8, a w końcu 16:9. W tym momencie stało się już praktycznie pewne, że gospodarze wygrają ten mecz w trzech setach. Spokojnie grali swoje i ostatecznie wygrali 25:16, triumfując tym samym w całym spotkaniu.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Lotos Trefl Gdańsk 3:0 (25:22, 25:15, 25:16)

ZAKSA: Tillie, Konarski, Wiśniewski, Bieniek, Deroo, Toniutti, Zatorski (libero).

Lotos Trefl: Pietruczuk, Schulz, Paszycki, Gawryszewski, Hebda, Masny, Gacek (libero)