Lotos Trefl pokonał MKS Będzin [ZDJĘCIA]

(stan)
Lotos Trefl Gdańsk wygrał na wyjeździe z MKS Będzin 3:2 w meczu PlusLigi siatkarzy. Gdańszczanie niespodziewanie stracili jeden punkt wygrywając dopiero w tie-breaku.

Podopieczni trenera Andrei Anastasiego w spotkaniu z MKS Będzin zagrali bardzo nierówno. Pierwszy set należał do siatkarzy z Gdańska, którzy po wyrównanej walce odnieśli zwycięstwo różnicą trzech punktów. Takiej gry nie potrafili powtórzyć w następnej partii. Gospodarze zaczęli ją od prowadzenie 8:3 i ostatecznie wygrali pewnie i zdecydowanie.

Losy ponownie odwróciły się w trzecim secie. Lotos Trefl zaczął od prowadzenia 4:0, a potem 12:6. Gospodarze zabrali się do odrabiania strat, ale zbyt późno i znowu gdańszczanie objęli prowadzenie w meczu. Drużyna Anastasiego byłą zatem o jeden set od zwycięstwa za trzy punkty, ale nie wykorzystała tej szansy. W czwartej partii to MKS Będzin triumfował różnicą pięciu punktów.

O wyniku meczu decydował zatem tie-break. Gra była bardzo wyrównana, ale Lotos Trefl do końcowego sukcesu poprowadził Mateusz Mika, który został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

MKS Będzin - Lotos Trefl Gdańsk 2:3 (22:25, 25:17, 20:25, 25:20, 13:15)

MKS Będzin: Seif, Araujo, Ratajczak, Rejno, Waliński, Roberts, Potera (libero) oraz Kozub, Piotrowski, Peszko

Lotos Trefl Gdańsk: Masny, Schulz, Gawryszewski, Paszycki, Mika, Pietruczuk, Gacek (libero), oraz Stępień, Jakubiszak, Romać