Lotos Trefl zakończył sezon na ósmym miejscu

KM
08.04.2017 radom , cerrad czarni radom - lotos trefl gdansk. fot tadeusz klocek / echo dnia brak
Nie tak Piotr Gacek wyobrażał sobie ostatni mecz w siatkarskiej karierze. Lotos Trefl Gdańsk przegrał w Ergo Arenie z Cerrad Czarnymi Radom 1:3 i zajął ósme miejsce w rozgrywkach PlusLigi.

Czwartkowe spotkanie w Ergo Arenie miało być siatkarskim świętem i pożegnaniem Piotra Gacka, libero Lotosu Trefla, który rozgrywał ostatni mecz w swojej długiej i owocnej w sukcesy karierze. Popularny "Gato" przygotował playlistę muzyczną na rozgrzewkę, na prezentację wyprowadzała go córka Zosia, wyszedł z tunelu oddzielnie przy zgaszonych światłach, zagrał z numerem 420 (tyle występów zaliczył w PlusLidze), a kibice na krzesełkach mogli znaleźć kartoniki z twarzą zawodnika. Było więc wszystko, co potrzebne do święta. Poza zwycięstwem...

Początek spotkania był zacięty, ale od stanu 6:6 zarysowała się wyraźna przewaga gości, którzy zanotowali serię 9:0 i wyszli na prowadzenie 15:6. Gdańszczanie nie byli już w stanie odrobić strat i pierwszego seta przegrali do 19.

Drugą partię zaczęli od bardzo mocnego uderzenia, wychodząc na 4:0. Niestety, przewagę szybko roztrwonili i przez niemal całego seta trwała walka punkt za punkt. Gra o wygraną toczyła się na przewagi, ostatecznie lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 30:28.

Trzecia odsłona zaczęła się odwrotnie niż druga, czyli tym razem to Czarni dominowali. Szybko wyszli na prowadzenie 3:0, potem było 7:2 czy w końcu 12:6. Radomianie w pełni kontrolowali grę, wygrywając trzeciego seta 25:18.

W czwartej partii początek znów był dość wyrównany, jednak podopieczni Andrei Anastasiego w pewnym momencie ponownie stanęli i pozwolili odskoczyć przyjezdnym. Z 8:6 dla Czarnych niebawem zrobiło się 13:8 i, podobnie jak w pierwszym i trzecim secie, gdańszczanie znów nie potrafili odrobić strat. Przy stanie 14:21 z boiska zszedł Gacek, a zastąpił go Fabian Majcherski. Było to definitywne pożegnanie "Gata" z siatkarskim parkietem. Mecz został przerwany, a zawodnicy wspólnie z kibicami oklaskami podziękowali libero za wspaniałą karierę. Był to jedyny miły akcent seta, którego Lotos Trefl przegrał 18:25 i w całym meczu poległ 1:3.

Tym samym gdańszczanie zakończyli rozgrywki PlusLigi na ósmym miejscu. Przypomnijmy, że w Radomiu wygrali 3:2.

Lotos Trefl Gdańsk - Cerrad Czarni Radom 1:3 (19:25,30:28, 18:25, 18:25)

Lotos Trefl Gdańsk: Masny, Schulz, Mika, Hebda, Gawryszewski, Grzyb, Gacek (libero) oraz Stępień, Romać, Niemiec, Paszycki, Pietruczuk, Ferens

Cerrad Czarni Radom: Kędzierski, Ziobrowski, Smith, Kohut, Fornal, Żaliński, Watten (libero) oraz Zwiech, Bołądź, Gonciarz, Ostrowski, Urbanowicz