Lotos Trefl zdobył stolicę [ZDJĘCIA]

(stan)
Siatakarze Lotosu Trefl Gdańsk wygrali a Warszawie z AZS Politechniką 3:2 w meczu PlusLigi. Gdańszczanie rozgrywali już szósty tie-break na 13 meczów w tym sezonie i za każdym razem okazywali się lepsi.

Siatkarze z Gdańska spodziewali się trudnej przeprawy w stolicy i tak właśnie było. Już pierwszy set miał nieoczekiwany przebieg. Podopieczni trenera Andrei Anastiasiego przegrywali już 6:11 i 12:18, a jednak potrafili doprowadzić do walki na przewagi. Tutaj lepsi okazali się jednak gospodarze i wygrali partię 28:26.

Kolejne dwa sety zakończyły się zwycięstwami Lotosu Trefla, ale wcale lekko nie było. W końcówce drugiej partii oba zespoły prowadził na zmianę, ale tę próbę nerwów lepiej wytrzymali gdańszczanie. W trzeciej partii w podstawowym składzie pojawił się Murphy Troy, który wcześniej wchodził tylko na zmiany z ławki rezerwowych. I to był strzał w dziesiątkę, bo właśnie ten siatkarz poprowadził drużynę do wygranej w Warszawie.

W trzeciej partii Lotos Trefl już na początku uzyskał kilka punktów przewagi. Gospodarze jednak walczyli do końca i zdołali doprowadzić do stanu 21:22, ale gdańszczenie nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa w secie. W czwartej partii drużyna Anastasiego przegrywała 12:19 i wtedy ruszyła w szaleńczą pogoń doprowadzając do stanu 20:22. Tego seta jednak nie udało się uratować.

O wyniku meczu decydował zatem tie-break. Lotos Trefl prowadził 5:3, 8:5 i pewnie wygrał tego seta i dzięki temu cały mecz. Decydujący punkt zdobył Troy, który otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika tego spotkania.

AZS Politechnika Warszawska - Lotos Trefl Gdańsk 2:3 (28:26, 23:25, 21:25, 25:22, 10:15)

AZS Politechnika: Zagumny 2, Samica 12, Smoliński 5, Filip 28, Łapszyński 7, Lemański 10, Olenderek (libero) oraz Radomski 7, Mikołajczak 1, Firlej, Świrydowicz 8

Lotos Trefl: Falaschi 1, Mika 6, Grzyb 9, Schulz 4, Schwarz 22, Ratajczak, Gacek (libero) oraz Stępień, Hebda 5, Troy 29, Ratajczak 7