Lotos z pucharem

(sus)

Koszykarki Lotosu VBW Clima zdobyły puchar dyrektora Telewizji Gdańsk. Po zwycięstwie w Olsztynie 75:65 wczoraj mistrzynie Polski także w Gdyni pokonały drużynę Łączności 95:66 (18:16, 22:16, 30:14, 25:20). Po zakończonym meczu nagrodę wręczył im szef TVG, Bogumił Osiński.

W wyrównanej pierwszej kwarcie spotkania olsztynianki dwa razy po rzutach Maryny Kress obejmowały prowadzenie (6:3 i 12:11). Od drugiej kwarty koszykarki Lotosu poprawiły grę w obronie i zaczęły zyskiwać przewagę. W meczu tym nie wystąpiła Joanna Cupryś z powodu bólu w kolanie.

Lotos: Melvin 17 pkt, Bibrzycka 16, Grubin 15, Barabanowa 13, Dydek 12, Hlebowicka 10, Wodopianowa 6, Pietrzak 6.
Łączność: Kress 21, Trafimowa 14, Krawczenko 12, Szyćko 8, Czepiec 5, Krupska-Tyszkiewicz 5, Załoga 1, Oziembłowska.