Maciej Makuszewski, piłkarz Lechii Gdańsk: Z Termalicą trzeba powalczyć o trzy punkty

Tomasz Bolt/Polska Press
Maciej Makuszewski okazał się ważnym punktem Lechii w meczu z Górnikiem. To właśnie dzięki niemu Lechia zremisowała z zabrzanami 1:1.

Znowu była duża dysproporcja w grze Lechii między pierwszą i drugą połową meczu. Dlaczego?
Wynikało to z tego, że Górnik wiedział, że my w drugiej połowie przeważnie gramy lepiej. Tymczasem to w pierwszej połowie zagraliśmy dobrze, a po przerwie tak, jak było można. Górnik stanął na 16 metrze i czekał na nas i na to, co się wydarzy. My nie mogliśmy przebić się przez zmasowaną obronę. Sytuacje mieliśmy, ale mniej, i druga połowa nie była już tak atrakcyjna. Jak Górnik nie wykorzystał karnego, to przypomniał się mecz w Białymstoku i pojawiła się nadzieja, ale goście odrobili pracę domową.

Zdobyłeś gola w drugim meczu z rzędu.
Tak, ale szkoda, że nie zwycięskiego. Trzeba nad tym pracować, bo mamy możliwości, żeby zdobywać gole. Wróci Grzesiek Kuświk i będzie większa rywalizacja o miejsce w przednich formacjach.

Teraz zagracie w Mielcu z Termalicą. Grałeś tam?
Grałem, w drugiej lidze w Wigrach Suwałki. Trzeba się dobrze przygotować, dobrze popracować i powalczyć o trzy punkty.