Polecamy

Naszą wycieczkę można zacząć w różnych miejscach Gdańska, choć chyba najlepiej po prostu w centrum miasta, by móc się pochwalić: Przejechałem całą trasę z Gdańska do Sopotu © Archiwum DB
[1/4]

Majówka 2013 w Trójmieście. Wycieczka rowerowa trasą nadmorską przez trzy mola

Naszą wycieczkę można zacząć w różnych miejscach Gdańska, choć chyba najlepiej po prostu w centrum miasta, by móc się pochwalić: Przejechałem całą trasę z Gdańska do Sopotu. Ze Śródmieścia, wzdłuż al. Grunwaldzkiej, dojedziemy ścieżką rowerową do opery, potem wzdłuż al. Hallera dostaniemy się do Brzeźna - na molo. Tu obowiązkowa przerwa - trzeba się napić, trzeba zjeść, trzeba odetchnąć pełną piersią morskim powietrzem. Z Brzeźna wiedzie do Sopotu niewątpliwie najpiękniejsza ścieżka rowerowa w Polsce - wszak jedziemy kilkadziesiąt metrów od Bałtyku, a od plaży dzieli nas jeszcze mniej.
Kto jeszcze tędy nie jechał, niech żałuje. Jedyna wada - w sezonie ścieżka bywa zapchana do granic możliwości. Uwaga zwłaszcza na "trykociarzy", którzy poprzebierani w kolorowe firmowe stroje szaleją na rowerach MTB po ścieżce. Do lasu nie pojadą, bo tam się mogą pobrudzić.
Majówka w serwisie. Gdzie się wybrać?

Najnowsze wiadomości

reklama