18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Majówka w ZOO. Odwiedź nowych mieszkańców oliwskiego ogrodu zoologicznego

K.Netka
Na weekend majowy prawie wszystkie, nawet te bardzo ciepłolubne istoty, będzie można oglądać - albo w domkach, w terrariach, albo na wybiegach. 
- Które rodziny zobaczymy w powiększonym składzie? - zapytaliśmy.
- Takiny mają córeczkę - mówi Michał Targowski, dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego Wybrzeża w Gdańsku Oliwie. - Warto zobaczyć, jak zgodnie żyje ta rodzina. W dzikim środowisku, w Himalajach, przebywają osobno. Mało kto miał okazję zobaczyć to zwierzę na  wolności. Zamieszkuje bowiem pasma górskie Chin, Indii i Birmy. Występuje nawet na wysokości ponad 4000 metrów nad poziomem morza. Takiny wydają się powolne i ociężałe. To pozory, choć w ciągu dnia są rzeczywiście mało aktywne. 
W Gdańsku takiny mają do dyspozycji duży wybieg, który przypomina ich środowisko naturalne. Ułożone z kamieni zbocza skalne dają im poczucie bezpieczeństwa. Unikają ludzi. Niestety, w ciągu dnia lubią się położyć na szczycie wybiegu i są wtedy niewidoczne dla zwiedzających. Gdańskie zoo ma te cenne ssaki dzięki przynależności do Europejskiego Stowarzyszeniu Ogrodów Zoologicznych (EAZA) i udziale w Europejskim Programie Ochrony Ginących Gatunków (EEP).
Na weekend majowy prawie wszystkie, nawet te bardzo ciepłolubne istoty, będzie można oglądać - albo w domkach, w terrariach, albo na wybiegach. - Które rodziny zobaczymy w powiększonym składzie? - zapytaliśmy. - Takiny mają córeczkę - mówi Michał Targowski, dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego Wybrzeża w Gdańsku Oliwie. - Warto zobaczyć, jak zgodnie żyje ta rodzina. W dzikim środowisku, w Himalajach, przebywają osobno. Mało kto miał okazję zobaczyć to zwierzę na wolności. Zamieszkuje bowiem pasma górskie Chin, Indii i Birmy. Występuje nawet na wysokości ponad 4000 metrów nad poziomem morza. Takiny wydają się powolne i ociężałe. To pozory, choć w ciągu dnia są rzeczywiście mało aktywne. W Gdańsku takiny mają do dyspozycji duży wybieg, który przypomina ich środowisko naturalne. Ułożone z kamieni zbocza skalne dają im poczucie bezpieczeństwa. Unikają ludzi. Niestety, w ciągu dnia lubią się położyć na szczycie wybiegu i są wtedy niewidoczne dla zwiedzających. Gdańskie zoo ma te cenne ssaki dzięki przynależności do Europejskiego Stowarzyszeniu Ogrodów Zoologicznych (EAZA) i udziale w Europejskim Programie Ochrony Ginących Gatunków (EEP). Archiwum DB
Słonie zadziwiają zdolnościami w przyswajaniu wiedzy, którą przekazują im ludzie. Żyrafy zaprzyjaźniły się z surykatkami. Budzą się żółwie, wykluwają afrykańskie pingwiny. Na świat przychodzą antylopy. Kondory, ptaki z Andów, po raz drugi w tym roku podejmują próbę powiększenia swej rodziny. Tak jest teraz w gdańskim zoo, gdzie jeszcze niedawno terytoria zwierząt były przysypane grubą warstwą śniegu.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto