ME U-20 Koszykarek: Polki gorsze od Francuzek

Patryk Szczerba
Polki po raz kolejny musiały uznać wyższość rywalek podczas rozgrywanych w Gdyni Mistrzostw Europy U-20 Koszykarek. Tym razem za mocna dla naszych dziewcząt okazała się Francja.

Polki wyszły na mecz z Francuzkami mocno zdekoncentrowane, bez wiary w końcowy sukces w meczu, który mógł skończyć się zupełnie inaczej. Zadecydowała słaba gra w pierwszej połowie.

Dezorganizacja

Przez ponad 7 minut reprezentantki Polski nie potrafiły zdobyć punktu i w efekcie przegrywały już 0:12. Kosz rywalek odczarowała dopiero koszykarka Lotosu PKO BP Gdynia Claudia Sosnowska. Polki były nieskuteczne, a Francuzki, choć nie pokazały na parkiecie wielkiej koszykówki, spokojnie kontrolowały sytuację. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał wynik 33:20 dla Francji. Wydawało się, że już nic nie może uratować Polek od pogromu.

ME U-20 Koszykarek: wszystkie relacje z występów Polek

Zawodniczki Polski wyszły jednak na druga połowę zupełnie odmienione. w trzeciej kwarcie agresywna obrona dała efekty. Gospodynie z minuty na minutę odrabiały straty punktując po szybkich atakach i z pola trzech sekund. Przed czwartą kwartą Polki przegrywały różnicą tylko trzech punktów, co zaostrzyło apetyty kibiców, którzy przybyli do Hali Widowiskowo-Sportowej w Gdyni.

Niesamowita Amant

W ostatniej odsłonie sprawy w swoje ręce wzięła jednak Marielle Amant, która znajdowała sobie pozycje na półdystansie i raz za razem nękała polską drużynę celnymi rzutami za dwa punkty. Polkom po raz kolejny zabrakło sił, by odrobić straty i ostatecznie poległy w starciu z Francuzkami 56:65.

Teraz, by zająć czwarte miejsce w grupie musi dzś wygrać ze Szwecją i liczyć na zwycięstwo Rosji nad Litwą. To daje Polkom cień szansy na walkę o medale. Gdyby na tym miejscu Polska zakończyła rozgrywki w grupie, będzie grała o miejsca od 5 do 8. Początek gry o 19.45.