MH Automatyka Gdańsk rozbita przez Tauron GKS Katowice

KM
Piotrhukalo
Hokeiści MH Automatyki Gdańsk przegrali u siebie z Tauronem GKS-em Katowice aż 1:6. To czwarta kolejna porażka gdańszczan w "Olivii".

We wtorkowym meczu od początku lepiej wyglądali goście, którzy grali spokojnie. Automatyka starała się przeprowadzać szybkie akcje, ale gdańscy hokeiści byli bardzo niedokładni. Przewaga GKS-u została udokumentowana w czwartej minucie i czterdziestej drugiej sekundzie, gdy Patryk Wronka świetnie wypatrzył na wolnej pozycji Tomasza Malasińskiego, a ten pewne umieścił krążek w bramce gdańszczan.

Goście nadal naciskali i po niespełna czterech minutach prowadzili już 2:0. Znów świetnie asystował Wronka, a akcję tym razem wykończył Bartosz Fraszko, trafiając do pustej bramki. Do końca pierwszej tercji katowiczanie dominowali, ale nie podwyższyli prowadzenia.

Druga zaczęła się fatalnie dla gospodarzy. Już w pierwszej akcji w tercję Automatyki bez problemu wjechał Andrej Themar i podwyższył na 3:0. Minęły trzy minuty i było już 4:0, a drugie trafienie w meczu zanotował Malasiński. Udział w akcji znów miał Wronka, który strzelił tak, że krążek odbił się od bandy, trafił do Jesse Rothla, a ten wyłożył Malasińskiemu na pustą bramkę.

Dopiero w tym momencie Automatyka zaczęła się budzić i stwarzać zagrożenie. Po kilku niewykorzystanych okazjach w 30 minucie i 32 sekundzie wreszcie gdańszczanom udało się trafić do bramki. W zamieszaniu pod bramką GKS-u najlepiej odnalazł się Jan Steber i strzelił gola. Jednak już 25 sekund później goście prowadzili 5:1, a hat-tricka skompletował Malasiński, który wykończył efektowną, szybką akcję GKS-u.

W 33 minucie i 6 sekundzie było już 6:1. Kolejną szybką akcję pewnym uderzeniem wykończył Rothla. W ostatniej tercji gdańszczanie przycisnęli rywali, stworzyli sobie kilka sytuacji, ale żadnej z nich nie zamienili na bramkę.