MH Automatyka Gdańsk wygrała ważny mecz z Nestą Mires Toruń

red
Hokeiści MH Automatyki Gdańsk pewnie ograli 6:2 Nestę Mires Toruń i wykonali spory krok ku utrzymaniu w PHL.

MH Automatyka Gdańsk wygrała 6:2 z Nestą Mires Toruń i objęła prowadzenie 2:1 w toczonej do czterech zwycięstw serii play-out, w której wygrany zostaje w PHL, a przegrany z niej spada. Gdańszczanie w piorunującym stylu rozegrali pierwszą tercję, po której prowadzili aż 3:0. W drugiej tercji jedyną bramkę zdobyli torunianie, którzy na początku ostatniej partii zanotowali kontaktowe trafienie.

Automatyka nie pozwoliła jednak gościom na odrobienie strat, podwyższając na 4:2, a potem wykorzystując podwójne osłabienie Nesty Miry i wychodząc na prowadzenie 5:2. Na tym nasi hokeiści nie poprzestawali, bo już za chwilę było 6:2 i nikt już nie pamiętał, że na początku tercji było całkiem gorąco. Gdańszczanie byli tego dnia bezlitośni. Wykorzystali 6 z 7 osłabień po karach gości i pewnie sięgnęli po zwycięstwo. Następny mecz między Automatyką a Nestą Mires w gdańskiej Olivii w niedzielę o godz. 18.

MH Automatyka Gdańsk - Nesta Mires Toruń 6:2 (3:0, 0:1, 1:3)

Bramki: Steber (5:40'), Gościński (17:11'), Nasca (19:30'), Nasca (51:24'), Kantor (55:17'), Rompkowski (56:44') - Kalinowski (27:08'), Michaiłow (41:54')

MH Automatyka: Witkowski, Kieler - Josepher, Lehmann, Steber, Skutchan, Pesta - Falk, Wachowski, Nasca, Kastel-Dahl, Gościński - Kantor, Nowak, Strużyk, Rompkowski, Marzec - Gierasimienko, Dolny, Wrycza, Różycki, Szczerbakow

Nesta Mires: Plaskiewicz, Studziński - Żyliński, Jaworski, Kalinowski, Kukuszkin, Minge - Trachanow, Lidtke, Mogiła, Michaiłow, Dołęga - Kourach, Podsiadło, Wiśniewski, Ćwikła, Winiarski - Skólmowski, Heyka, Stasiewicz, Husak, Naparło