Mistrzostwa Europy Juniorek 2013: Polki lepsze od Francuzek [zdjęcia]

Chauvet Yannick
Reprezentacja Polski U-17 pokonała Francję 25:23, ale rywalizację w grupie pośredniej zakończyła na ostatnim miejscu.

Więcej o Mistrzostwach Europy Juniorek 2013

Młode Polki bardzo dobrze rozpoczęły mecz, po kwadransie prowadząc 9:5, jednak Francuzki się tak łatwo nie poddały i do przerwy prowadziły 15:12.

Po przerwie Polki wyszły bardzo zmotywowane i systematycznie odrabiały straty, gra toczyła się punkt za punkt, aż w końcu pod koniec meczu Biało-czerwone jeszcze raz mocno przycisnęły rywalki i ostatecznie wygrały 25:23.

Po dwóch wcześniejszych porażkach, Polska zajęła ostatnie miejsce w grupie pośredniej. Teraz młode piłkarki ręczne zagrają z Czeszkami o możliwość walki o 13. miejsce.

Francja - Polska 23:25 (15:12)

Francja: Pannequin, Mercier, Lachat - Lorrillard 5, Sercien Ugolin, Grimaud 1, Deville 1, Takamoud 4, Carrara 1, Sylla 1, Toublanc 5, Kieffer 3, Sajka 2, Fehri, Dewez.

Polska: Sarnecka, Krupa - Urbaniak 4, Herbut, Oreszczuk, Zimny, Balsam 3, Nocuń 2, Konofał 1, Mokrzka, Kwiecińska 10, Świerzewska 2, Dworczak 2, Trawczyńska 1, Jackiewicz, Tomaszewska.