Mistrzostwa Gdańska w Petanque na Przymorzu

Redakcja
Polska Federacja Petanque
Udostępnij:
13 i 14 czerwca czeka nas coroczny Turniej Petanque. Świst metalowych kul, dźwięk uderzenia o świnkę i nutka rywalizacji. Areną zmagań dla miłośników Petanque będzie bulodrom w Parku im. R. Reagana, na gdańskim Przymorzu.

13 czerwca zagrają dublety, czyli zespoły dwuosobowe Rozgrywki rozpoczną się w sobotę o godz. 10. Uczestnicy rozegrają siedem 50-minutowych rund. Uczestnicy otrzymają w nagrody puchary oraz nagrody rzeczowe.

Natomiast 14 czerwca, czyli w niedzielę odbędzie się turniej dla profesjonalistów, czyli MPK, MPM, MPJ strefa północna. Nagrody: trzy pierwsze miejsca w (MPK), (MPM), (MPJ) - puchary + medale, pozostałe 2 i 3 miejsca - medale. Przewidziane także nagrody rzeczowe. Turniej rozpocznie się o godz. 9.

Petanka jest prowansalską rozrywką, w którą gra się z rodziną, znajomymi czy sąsiadami. Polega na zbijaniu kul przeciwnika i umieszczeniu swoich metalowych kul jak najbliżej świnki - najmniejszej kulki. Do gry i dobrej zabawy na powietrzu wystarczy kawałek skwerku lub placu w parku. W petankę może grać każdy, bez względu na wiek czy kondycję, a jej zasady są niezwykle proste. Nie potrzeba szczególnych umiejętności.

Zakupy z „dark store” coraz popularniejsze

Wideo

Dodaj ogłoszenie