Młoda Ekstraklasa: Lechia lepsza w derbach Trójmiasta

Lechia Gdańsk pokonała Arkę Gdynia 1:0 w niedzielnym (6 ...
Lechia Gdańsk pokonała Arkę Gdynia 1:0 w niedzielnym (6 ... Wojciech Kozak
Lechia Gdańsk pokonała Arkę Gdynia 1:0 w niedzielnym (6 września) meczu Młodej Ekstraklasy. Zwycięską bramkę w 90 minucie strzelił Tomasz Bobrowski.

Niedzielny mecz odbył się przy sztucznym oświetleniu na stadionie Lechii. Stawka meczu derbowego oraz jego oprawa wyraźnie spętały nogi zawodnikom obu zespołów.

Mimo że optyczną przewagę mieli zawodnicy z Gdańska, to w 56 minucie gdynianie umieścili piłkę w siatce przeciwnika. Bramka jednak nie została zaliczona ponieważ sędzia liniowy zasygnalizował spalonego.

W ostatnich minutach meczu, bezbramkowy wynik wydawał się przesądzony. W 90 minucie, w olbrzymim zamieszaniu na polu karnym znalazł się Bobrowski, który wykorzystał błędy defensorów żółto-niebieskich i zdobył zwycięską bramkę.

Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 1:0 (0:0)

Bramka: Bobrowski (90').

Lechia Gdańsk: Małkowski - T. Kila, Zakrzewski, Rosiński, Osłowski - Łuczak, Tofil (Preizner 89'), Pietrowski, Szuprytowski - Duda (Bobrowski 58'), Płókarz (Kowalkowski 79').

Arka Gdynia: Witkowski - Kowol, Brodziński, Robakowski, Dachowski - Bułka (Kowalczyk 90'), Sulima, Czoska, Kazimierczak, Jaszczyk (Rzepa 68') - Wiśniewski (Beyl 87').

Piłkarska Ekstraklasa -**[Arka Gdynia i Lechia Gdańsk - wideo, zdjęcia**](http://www.mmtrojmiasto.pl/4547/2009/2/12/ekstraklasa-pilkarski-serwis "Kliknij żeby przejść do serwisu Ekstraklasy")