MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Młodzi na pożarcie

Izabela Chmielewska
Nie ma bezrobocia, tylko brakuje ludzi chętnych do pracy - taką tezę wysnuł kanclerz Loży Gdańskiej BCC Maciej Dobrzyniecki podczas konferencji inaugurującej II edycję konkursu "Twoja wizja rozwoju przedsiębiorczości".

Nie ma bezrobocia, tylko brakuje ludzi chętnych do pracy - taką tezę wysnuł kanclerz Loży Gdańskiej BCC Maciej Dobrzyniecki podczas konferencji inaugurującej II edycję konkursu "Twoja wizja rozwoju przedsiębiorczości".

- Jeśli są chęci wsparte odpowiednią edukacją, to można wiele - twierdzi Dobrzyniecki.
W ten sposób starał się zachęcić młodych ludzi, do których skierowany jest konkurs, aby spróbowali swoich sił we własnym biznesie.

- W Polsce jest 183 tys. małych i średnich przedsiębiorstw i to właśnie one wypracowują aż dwie trzecie dochodu narodowego brutto - mówi Dobrzyniecki.

Niestety, w Polsce własny biznes to często droga przez mękę.

- Początkujący biznesmen napotyka na całą masę przeszkód - wspomina własne zmagania Marek Piechocki, prezes LPP. - Nie tylko ze strony urzędów czy konkurencji, ale i samych konsumentów.

Początki są trudne także w samej firmie.

- U nas nawet obecnie zarządzający zaczynali od najniższych stanowisk - dodaje Piechocki.

Włodarze z Trójmiasta zapewniali jednak, że robią co mogą, aby młodym przedsiębiorcom żyło się lżej.

- Wszystkie wysiłki miasta zmierzają w kierunku stworzenia młodym lepszego dostępu do informacji - mówi Anna Fotyga, wiceprezydent ds. gospodarczych z gdańskiego UM. - 1 stycznia ruszy np. Centrum Obsługi Inwestorów, które będzie udostępniać informacje o działaniach miasta, planowanych inwestycjach oraz służyć radą. Rynek to jednak basen pełen rekinów i co byśmy nie robili, to i tak wciąż będzie za mało - kwituje Fotyga.

Masz wizję?

Chcesz wpłynąć na decyzje rządzących w kwestiach przedsiębiorczości i wygrać studia MBA w USA, a masz nie więcej niż 26 lat? Weź udział w II edycji konkursu pt. "Twoja wizja rozwoju przedsiębiorczości", organizowanym przez Studenckie Forum Business Centre Club. Napisz krótką pracę, zawierającą opis problemu, z jakim borykają się przedsiębiorcy oraz podaj receptę na jego rozwiązanie. Nie ma być to pomysł na biznes, ale na zmiany w otoczeniu biznesowym, które ułatwią rozwój polskiej gospodarki i przedsiębiorczości. Pracę wyślij do 31 marca 2004 roku pod adresem [email protected].
Szczegółowe informacje: www.konkurs.sfbcc.org.pl.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto