Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mniej projektów IT w Gdyńskim Biznesplanie

Patryk Szczerba
Patryk Szczerba
Zakończyła się ósma edycja konkursu Gdyński Biznesplan. W tym roku uczestnicy chętniej sięgali po pomysły praktyczne, bliższe rzeczywistości, porzucając branżę IT.

W konkursie wzięło udział blisko 300 osób. Ostatecznie złożonych zostało 76 biznesplanów, z których wybrano dwanaście najlepszych projektów.

Zwyciężył Piotr Robert Gajos i projekt "Gdyńskie Biuro Konsultingowe". W nagrodę laureat pojedzie we wrześniu do Szanghaju na Światową Wystawę EXPO 2010. Dodatkowo w jego ręce trafił notebook z opłaconym internetem. Będzie mógł także m.in. podszkolić swoje umiejętności menedżerskie i językowe.

- Cieszę się, że jury doceniło moje wysiłki i starania. Sukces w tym konkursie jest dla mnie weryfikacją tego, że idę dobrą drogą - mówił laureat, którego firma mająca pomagać w uzyskiwaniu unijnych certyfikatów już niebawem rozpocznie swoją działalność.

Drugie miejsce przypadło Piotrowi Ostromęckiemu za pomysł na biznes dotyczący serwowania kawy w kawiarniach zlokalizowanych w nietypowych miejscach. Wszędzie wyróżnikiem ma być specjalny aromatyczny zapach. Pierwszy punkt ma stanąć na gdyńskim dworcu, być może jeszcze w tym roku.

- Urzekł nas przede wszystkim znakomicie skonstruowany biznesplan pana Piotra, który w takich przedsięwzięciach warunkuje ich powodzenie - przyznawała Anna Stopka, wiceprezes Prokom Investments i zarazem wiceprzewodnicząca jury Gdyńskiego Biznesplanu.

Trzecie miejsce było prawdziwą niespodzianką. Zajęła je Marta Ptaszyńska, która chce udzielać... pomocy seksualnej i stworzyć zintegrowany system, oplatający całe miasto. Pomoc ma dotrzeć do młodzieży szkolnej, która często przyznaje się do deficytu wiedzy o seksie.

- Spełniły się moje marzenia. Mam nadzieję, że będę to mogła robić przez 20 lat, ponieważ ta dziedzina jest moją pasją - mówiła podczas gali laureatka trzeciego miejsca.

W tym roku, choć nadal przeważały projekty z branży IT, nie była to tak przytłaczająca większość jak w poprzednich latach. Jurorzy nie ukrywali, że to dobry znak.

- W tym roku poniekąd wracamy do rzeczywistości. Oceniając projekty zastanawiamy się, czy udałoby się nam przedstawić takie projekty i skonstruować tak dobre biznesplany. To nieprawdopodobne jak młodzi ludzie mogą odnaleźć niszę i rozpocząć działalność gospodarczą . To cieszy - mówiła Anna Stopka.

Zobacz jakie możliwości daje Ci MMTrojmiasto.pl >>

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto