Na razie bez zwycięstwa

(m)
Siatkarki Gedanii w lidze na razie nie wygrały.
Siatkarki Gedanii w lidze na razie nie wygrały. Fot. Adam Warżawa
Po dwóch kolejkach dwie porażki na koncie mają w serii A siatkarki Gedanii Gdańsk. Tym razem podopieczne Witolda Jagły przegrały w Kaliszu z dawną Calisią, obecnie z zespołem występującym pod nazwą Winiary 0:3 (12:25, ...

Po dwóch kolejkach dwie porażki na koncie mają w serii A siatkarki Gedanii Gdańsk. Tym razem podopieczne Witolda Jagły przegrały w Kaliszu z dawną Calisią, obecnie z zespołem występującym pod nazwą Winiary 0:3 (12:25, 17:25, 21:25).

WINIARY: Pluta, Woźniakowska, Skubanova, Sielicka, Gołubencowa, Kucharska - Kuehn (libero), Siemiątkowska, Benedikova.

GEDANIA: Kuczyńska, Drzewiczuk, Bełcik, Szajek, Sołodkowicz, Tomsia - Kuchczyńska (libero), Ordak, Wiśniewska.

Mimo, że kaliski zespół opuściło kilka podstawowych zawodniczek, pozyskano w zamian trzy siatkarki spoza Polski. Gdańszczanki próbowały nawiązać rywalizację, ale szybko okazało się, że inauguracyjne zwycięstwo kaliszanek z Naftą-Gaz Piła nie było dziełem przypadku.

W Gedanii tylko reprezentacyjna rozgrywająca, Izabela Bełcik, nie ustępowała gospodyniom umiejętnościami. To jej zasługa, że w pierwszym secie przyjezdne prowadziły na początku 4:1. Kaliszanki jednak szybko uporządkowały grę, wyrównały, a później wręcz "zdemolowały" trójmiejski zespół.
W drugim secie wyraźnie rozluźnione wysokim zwycięstwem siatkarki Winiar dopiero w drugiej części pokazały jak należy ustawiać blok. Dla młodych gdańszczanek okazał się on nie do przejścia, mimo różnych kombinacyjnych zagrywek Bełcik.

Największe szanse na "urwanie" partii nasze zawodniczki miały w ostatniej odsłonie dnia. Kibice zaczęli się niepokoić, kiedy na tablicy cały czas prowadziła Gedania. Od stanu 18:15 dla gdańszczanek, kaliszanki zaczęły agresywniej zagrywać, a raz za razem udanie akcje przeprowadzały środkowe, Edyta Kucharska i Marina Gołubencova.