Nagrali album w USA, teraz ruszyli w trasę koncertową! Kolejny wielki sukces artystów z Gdańska!

Partnerem cyklu jest Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa
Już w połowie października najlepsi polscy młodzi jazzmani wyruszą w trasę koncertową promującą, nagrany w USA, albumu “Jammin’ with KC”. Formację poprowadzi, renomowany saksofonista Sylwester Ostrowski, a niepodważalnymi gwiazdami będą związani z gdańskiem muzycy - Tomasz Chyła oraz Kacper Smoliński.

Kasia Pietrzko, Maciej Kądziela, Jakub Mizeracki, Tomasz Chyła i właśnie Kacper Smoliński to skład nowej na rynku formacji Jazz Forum Talents, ale też nazwiska, które należy zapamiętać. Osobno stawali na polskich i europejskich scenach, by w końcu spotkać się na Jazz Forum Showcase powered by Szczecin 2019. Spośród 250 zgłoszonych na wydarzenie artystów to właśnie oni okazali się najlepsi i w ramach kontynuacji projektu zawiązali zespół. I choć na scenie są dopiero od kilku lat, lista ich sukcesów jest dłuższa, niż u niejednego doświadczonego muzyka.

Wystarczy przypomnieć sobie dokonania gdańszczan. Tomasz Chyła, skrzypek, ale też kompozytor i dyrygent może pochwalić się nominacją do jazzowego Fryderyka 2018 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, a także kolejnymi dwoma nominacjami do Fryderyków 2019 jako Artysta Roku - Jazz oraz Album Roku - Jazz. Kroku dotrzymuje mu pochodzący z podgdańskiego Sztumu harmonijkarz jazzowy i kompozytor Kacper Smoliński. To laureat licznych nagród indywidualnych, współtwórca docenianego na wielu festiwalach i konkursach zespołu Weezdob Collective oraz członek Poznan Jazz Philharmonic Orchestra. Nic dziwnego, że artysta w 2018 roku otrzymał stypendium Młoda Polska oraz stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego.

Opiekę nad trasą koncertową, a także młodymi zdolnymi wziął na siebie Sylwester Ostrowski, saksofonista, który występował m.in. w kultowym Blue Note Jazz Club w Nowym Jorku, a w swoim dorobku ma płyty z takimi artystami jak Deborah Brown czy Keyon Harrold. - Oficjalna premiera naszego albumu już 16 października - wyjawia Sylwester Ostrowski. - Na chwilę przed tym, jak każdy będzie mógł posłuchać „Jammin’ with KC”, wyruszymy w trasę koncertową i odwiedzimy takie miasta jak: Kraków, Gliwice, Warszawa, Rzeszów. Serdecznie zapraszamy!

Emocje podgrzewa fakt, że materiał na płytę artyści nagrali w lutym w Studiu w Omaha przy okazji wizyty w Kansas City. - Jestem dumny, że mogę prowadzić zespół młodych talentów Jazz Forum - dodaje Ostrowski. - Choć zawsze powtarzam, że to nie mołode talenty, a wschodzące gwiazd jazzu, o czym będzie można przekonać się już wkrótce.

Co ciekawe, projekt młodych artystów zyskał aprobatę samego Wyntona Marsalis’a, amerykańskiego trębacza i kompozytora stawianego na równi z największymi legendami jazzu. Można było przekonać się o tym podczas webinarium i sesji mentorskiej emitowanej w mediach społecznościowych 5 października z udziałem muzyka, Pawła Brodowskiego, Sylwestra Ostrowskiego i oczywiście Jazz Forum Talents. Zapis wydarzenia można znaleźć na FB magazynu Jazz Forum.

Premiera albumu „Jammin’ with KC” już 16.10.2020

Trasa koncertowa Sylwester Ostrowski & Jazz Forum Talents:

  • 15.10.2020 - Radio Kraków
  • 16.10.2020 - Palm Jazz Festival, Gliwice
  • 17.10.2020 - Jassmine, Warszawa
  • 18.10.2020 - Radio Rzeszów
  • 20.10.2020 - Streaming koncertu Sylwester Ostrowski & Jazz Forum Talents na social media Jazz at Lincoln Center FB/YT/IG
  • 6.11.2020 - Streaming koncertu Wynton Marsalis Septet na social media Szczecin Jazz i Jazz Forum

Dodaj ogłoszenie