Najsłabszy występ Unii

(kast)
Z pewnością nie takich wieści oczekiwali z Janikowa kibice tczewskiej Unii. Podopieczni Jerzego Jastrzębowskiego ulegli swojej imienniczce 0:3 (0:1). Porażka kosztowała ich utratę pozycji lidera.

Z pewnością nie takich wieści oczekiwali z Janikowa kibice tczewskiej Unii. Podopieczni Jerzego Jastrzębowskiego ulegli swojej imienniczce 0:3 (0:1). Porażka kosztowała ich utratę pozycji lidera. - To był nasz najsłabszy występ w tym sezonie - mówi pomocnik Unii, Tomasz Borkowski. - Sami długo rozmawialiśmy w szatni i nie umieliśmy znaleźć przyczyn tej porażki. Stworzyliśmy zaledwie dwie bramkowe sytuacje. Tak nie można grać. Musimy teraz zrobić wszystko, by jak najlepiej przygotować się do meczu z Błękitnymi, wygrać go i odzyskać pozycję lidera.

Ojcem zwycięstwa gospodarzy był prawy pomocnik, Jacek Łukomski. To właśnie on najbardziej dał się we znaki tczewianom. Miał udział przy dwóch bramkach.
W pierwszej połowie przewaga gospodarzy udokumentowana została w 40 minucie. Na strzał z 20 metrów zdecydował się Łukasz Żaglewski. Piotr Opuszewicz sparował mocno bitą piłkę, ale przy dobitce Waldemara Kuczyńskiego nie mógł już nic poradzić.

W drugiej połowie goście spróbowali zaatakować. W 62 min nadziali się jednak na kontrę. Właśnie Łukomski przeprowadził rajd prawym skrzydłem i dokładnie dośrodkował do Kuczyńskiego, który dopełnił formalności.
Tczewianie szukali szansy na kontaktowego gola. W 77 min, po podaniu Marka Widzickiego, zbyt słabo uderzył Zbigniew Kobus. Chwilę później dośrodkował dokładnie na głowę Marcina Chyły, który trafił, po koźle, tylko w poprzeczkę.

Niewykorzystanie tych sytuacji odebrało gościom resztki nadziei. W 89 min miejscowi przypieczętowali swój zasłużony sukces. Widzicki stracił piłkę na rzecz Łukomskiego, który dograł do Marcina Florka i było 3:0.

Unia Janikowo - Unia Tczew 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Waldemar Kuczyński (40), 2:0 Kuczyński (62), 3:0 Marcin Florek (89)

Żółte kartki: Jacek Łukomski, Janusz Humaj (Unia J.) oraz Artur Chrzonowski, Marcin Chyła, Sławomir Mazurkiewcz (Unia T.).

Sędziował Radosław Grabowski (Ciechanów).

Widzów 2500

Unia T.: Opuszewicz - Czuk, Chrzonowski, Mazurkiewicz, Gąsiorowski (46 Jakubiak) - Chyła, Borkowski (52 Wicek), Widzicki, Kalkowski - Kobus, Szutowicz (68 Wilk).