Najważniejsza piąta kwarta

(sus)
I-ligowe koszykarki Marcopolu Gedanii Żukowo pokonały w roli gospodarza AZS Uniwersytet Wrocław 82:67 (23:8, 22:16, 25:13, 12:30). Liderką zwycięskiej drużyny była Tatiana Troina - autorka 35 punktów.

Warunki gry na parkiecie dyktowały koszykarki Marcopolu. Głównie za sprawą znakomicie dysponowanej rzutowo Tatiany Troiny podopieczne trenera Aleksandra Siewierowa przez trzy kwarty powiększały przewagę i ostatnie 10 minut rozpoczynały przy wyniku 70:37. Wówczas podstawowe zawodniczki siadły na ławce rezerwowych, a ich miejsce zajęły rezerwowe. Wrocławianki, wśród których wyróżniała się Magdalena Szymaszek, zmniejszyły rozmiary swojej porażki.

Najważniejsza dla drużyny Marcopolu była jednak "piąta kwarta". Po meczu doszło do spotkania zarządu klubu z nowymi władzami Żukowa, podczas którego burmistrz miasta Albin Bychowski zadeklarował wspierać działaczy w poszukiwaniu sponsorów dla koszykarek.

Marcopol: Troina 35 pkt, Kowalska 8, Krajniewska 6, Mruk 2, Szwecowa 0 oraz Grabowska 12, Cieśluk 9, Drozd 6, Saidowska 4, Chojnowska 0. Dla AZS najwięcej: Szymaszek 21 i Podgórska 14.