Niemcy rozbili 4:2 bardzo słabych Greków. Koniec Euro 2012 w Gdańsku

W ostatnim meczu Euro 2012 w Gdańsku Niemcy wygrali 4:2 z ...
W ostatnim meczu Euro 2012 w Gdańsku Niemcy wygrali 4:2 z ... Michał Parzuchowski
W ostatnim meczu Euro 2012 w Gdańsku Niemcy wygrali 4:2 z Grecją, która udowodniła, że jest... za słaba na ćwierćfinał Mistrzostw Europy.

Niemcy-Grecja w Gdańsku:

Niemcy do meczu przystąpili w bardzo zaskakującym składzie. W pierwszej "jedenastce" zabrakło Mario Gomeza, Thomasa Müllera i Lukasa Podolskiego, których zastąpili Mirloslav Klose, Marco Reus i André Schürrle. Joachim Löw postanowił postawić na szybkich skrzydłowych, którzy mieli za zadanie rozciągać defensywnie ustawionych Greków.

Lahm wyręczył napastników

Nasi zachodni sąsiedzi mogli już w pierwszych minutach objąć prowadzenie, ale najpierw Klose był na spalonym, a chwilę później po ładnej akcji Oezila i Reusa... piłkarz urodzony w Opolu poślizgnął się i nie doszedł do dośrodkowania. Kolejna akcja i gol, ale sędzia słusznie bramki nie uznał, gdyż Schürrle faulował bramkarza.

Świetną okazję w 23. minucie zmarnował Özil, który po kombinacyjnej akcji strzelił w sam środek bramki. Chwilę później po strzale Reusa Klose nie zdążył z wślizgiem i nadal było 0:0.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Kolejna wymiana podań podań przed polem karnym, ładnie obrońcom urwał się Lahm i mocnym strzałem pokonał Sifakisa, który był absolutnie bez szans. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Niespodziewane wyrównanie

W 56. minucie Grecy przeprowadzili perfekcyjną kontrę i wykorzystali fakt, że Niemcy zaczęli atakować coraz większą liczbą zawodników. Prawym skrzydłem popędził wprowadzony po przewie Giorgos Fotakis, dograł w pole karne, gdzie Samaras wyprzedził Boatenga i z metra wpakował piłkę do siatki. Niespodzianka wisiała na włosku.

Grecja długo nie cieszyła się jednak z remisu. W 62. minucie z prawej strony dośrodkował mało aktywny w defensywie Boateng, a Khedira popisał się potężnym strzałem pod poprzeczkę. Duży błąd popełnił Maniatis, który nie upilnował pomocnika Realu Madryt.

Kilka minut później było już 3:1. Precyzyjnie z rożnego dośrodkował Özil, Klose wygrał pojedynek główkowy z Papadopoulosem i pokonał Sifakisa. To jednak nie koniec. Na 4:1 ładnym strzałem podwyższył Reus. Klose przegrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem, ale piłka trafiła do skrzydłowego Borussii Mönchengladbach, który wpakował piłkę do pustej bramki.

Sprawiedliwe lanie

W 88. minucie Salipngidis zmniejszył rozmiary porażki, wykorzystując rzut karny. Na więcej nie starczyło czasu, ale dwie bramki dla Grecji to i tak dużo. Równie dobrze mecz mógł skończyć się wygraną Niemiec 6:0.

Piłkarze Joachima Loewa zagrali solidną pierwszą połowę i bardzo dobrą drugą. Grecy tylko po strzelonej bramce mogli liczyć na niespodziankę, ale szybko zostali sprowadzeni do parteru.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny