Niespodziewana porażka GAME Bytów

(ll)
Najsłabsza koszykarska drużyna ligi okręgowej, Okrętowiec Gdynia pokonał pretendenta do awansu GAME Bytów 97:92 (25:24, 24:16, 27:22, 21:30). Dzięki tej porażce bytowianie mogą stracić szansę na drugie miejsce w tabeli.

Mecz GAME Bytów z Okrętowcem Gdynia miał być tylko formalnością. Gra z najsłabszą drużyną w lidze miała być treningiem przed grą w ostatnim meczu z Sokołem Gdańsk. Bytowianie to spotkanie jednak przegrali. Początek przebiegał zgodnie z planem. GAME prowadził w pierwszej kwarcie 24:18. Od tego momentu gospodarze zaczęli odrabiać straty. Pierwsza kwarta zakończyła się ich przewagą 28:27. W miarę upływu czasu przewaga wzrastała. W pewnym momencie wynosiła już 14 punktów. W ostatniej kwarcie koszykarze GAME odnaleźli swój styl gry. Zabrakło jednak czasu, by doprowadzić do remisu i ewentualnej dogrywki. Okrętowiec Gdynia pokonał GAME Bytów 97:92. Najwięcej punktów dla GAME zdobyli Jarosław Klafka 29, Bartłomiej Hołowiej 17, Tomasz Żyżniewski 16, Przemysław Cepak 12, Paweł Niklas 12.