Niewiele gorsi byli Seahawks Gdynia w spotkaniu z Devils Wrocław (18:22)

Arek Gancarz
Seahawks Gdynia nie wygrali trzeciego spotkania z rzędu w sezonie 2011 Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Aktualny mistrz rozgrywek - Devils Wrocław passę meczów bez porażki przedłużył do 13 (trzech z rzędu w tym sezonie). Niewiele jednak brakowało, by to gospodarze wygrali z mistrzami w trzeciej kolejce PLFA na swoim terenie - Narodowym Stadionie Rugby.

Mecz potoczyłby się zapewne inaczej, gdyby sędziowie zaliczyli przyłożenie Seahawks Gdynia w drugiej kwarcie meczu. Wówczas wynik meczu brzmiał 6:8 dla Devils Wrocław. Jednak to żółto-czarni, kontretnie Damian Bijan po podaniu Luke’a Zetazate, otworzyli wynik tego spotkania zdobywając piękne przyłożenie po 14-jardowej akcji.

Seahawks Gdynia pokonują AZS Silesia Miners Katowice

W drugiej i trzeciej kwarcie przycisnęli wrocławianie. Efekt? 6:22 po przyłożeniach Christophera Washingtona (po 9-jardowej akcji i 2-punktowemu podwyższeniu), Grzegorza Mazura (po 15-jardowej akcji z podwyższeniem) i Piotra Wisa (po 1-jardowej akcji, ale wybronionym podwyższeniem). Wszystko z podań rozgrywającego Devils Maurice’a Lovetta. Przed ostatnią kwartą stan meczu mógł być korzystniejszy dla Seahawks, ale sędziowie nie uznali przyłożenia Petera Plesy.
Co nie udało się w trzeciej, powiodło się w czwartej kwarcie. Znowu w głównych rolach byli rozgrywający żółto-czarnych Luke Zetazate i skrzydłowy (wide receivers - WR) Peter Plesa. Po 10-jardowej akcji było 12:22, ale niestety nie udało się zdobyć 2-punktowego podwyższenia. Gdyńskie Jastrzębie złapały wiatr w żagle. Quaterback Luke Zetazate ponownie podał do końcowego (tight ends - TE) Damiana Bijana i zrobiło się 18:22. Znowu jednak nie udało się podwyższyć. Na kolejne przyłożenia zabrakło czasu.

Materiał użytkownika

W ostatecznym rozrachunku do pozytywnego rozstrzygnięcia spotkania Seahawks Gdynia zabrakło właśnie 4 punktów z dwóch nieudanych prób na podwyższenie. Jednakże i porażka pokazała, że Devils Wrocław mają słabe punkty, a Jastrzębie są waleczne do końca mimo poważnego osłabienia, jakim była kontuzja w akcji jeszcze w pierwszej kwarcie spotkania biegacza (running back - RB)/skrzydłowego Sebastiana Krzysztofka.

- Cieszę się że zbudowaliśmy skład, który jest w stanie walczyć z najlepszymi, a za taką drużynę uważam mistrza Devils Wrocław. Jestem przekonany, że możemy grać dużo lepiej, szczególnie w ataku - powiedział Maciej Cetnerowski, trener Seahawks Gdynia.

- Seahawks postawili nam dzisiaj bardzo trudne warunki. Zaskoczyli nas bardzo dobrym przygotowaniem pod kątem naszej taktyki. Gdyby nie kontuzja Seabastiana Krzysztofka, wynik meczu mógłby skończyć się zwycięstwem naszych rywali - podsumował mecz Seweryn Plotan, menadżer Devils Wrocław. - Nasza formacja obrony zagrała dziś nieźle. Nie wszystko funkcjonowało jednak jak należy w ataku, ale cały czas pracujemy nad poprawą naszej gry - dodał.

Przyłożenie po przyłożeniu
- I kwarta
6:0 przyłożenie Damiana Bijana po 14-jardowej akcji po podaniu Luke’a Zetazate
- II kwarta
6:8 przyłożenie Christophera Washington po 9-jardowej akcji po podaniu Maurice’a Lovetta
- III kwarta
6:16 przyłożenie Grzegorza Mazura po 15-jardowej akcji po podaniu Maurice’a Lovetta
6:22 przyłożenie Piotra Wisa po 1-jardowej akcji po podaniu Maurice’a Lovetta
- IV kwarta
12:22 przyłożenie Petera Plesy po 10-jardowej akcji po podaniu Luke’a Zetazate
18:22 przyłożenie Damiana Bijana po 6-jardowej akcji po podaniu Luke’a Zetazate

Kolejny mecz Seahawks rozegrają w Gdyni 1 maja z Warsaw Eagels (trzy zwycięstwa w tym sezonie).

Tabela PLFA 2011
1. The Crew 3 mecze 3/0 zwycięstwa/porażki 141 punkty zdobyte do straconych 6 punktów
8. Tigers 2 0/2 -73 0
9. Miners 3 0/3 -96 0