Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Noc Naukowców: Kraków 2008

Redakcja
23 września w auli Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprezentowali się przedstawiciele instytucji uczestniczących w Małopolskiej Nocy Naukowców.

Noc Naukowców 2009 - zobacz program i informacje!

W tę jedną jedyną noc w roku wszyscy mamy szansę stać się prawdziwymi naukowcami. Przeprowadzać doświadczenia chemiczne, obsługiwać skomplikowaną aparaturę laboratoryjną, uczestniczyć w fascynujących wykładach i pokazach.

Już 26 września 2008 r. niedostępni zwykle naukowcy otworzą hermetyczne drzwi swoich laboratoriów i pokażą swoje drugie oblicze. Zaprezentują nam nie tylko owoce ciężkiej pracy. Spotkamy ich w niecodziennych okolicznościach, poznamy jako aktorów teatralnych, malarzy, filmowców, reżyserów, kolekcjonerów, czy miłośników historii.

Tej nocy każdy znajdzie coś dla siebie. Blisko 40 laboratoriów krakowskich uczelni i instytucji badawczych przeniesie nas w niezwykły świat nauki.

- Naukowcy biorący udział w Małopolskiej Nocy Naukowców będą reprezntantami różnych dziedzin. Choć ciężko jest zaprezentować w tak widowiskowy sposób nauki humanistyczne, jak ścisłe, humaniści również znajdą tu coś dla siebie. - przekonywali organizatorzy.

I nie minęli się z prawdą. W Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej poznamy tajniki teatru, zabawę światłem i cieniem, a także zobaczymy monodram Jerzego Stuhra zatytułowany "Kontrabasista". W ogrodach Uniwersytetu Rolniczego będziemy mogli nie tylko wyizolować z roślin DNA, ale również nauczymy się sztuki artystycznego układania kwiatów. W laboratoriach Wydziały Chemii UJ dowiemy się dlaczego jedne książki po kilku latach są w opłakanym stanie, a niektóre dzieła przetrwały wieki, zaś w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN zobaczymy nie tylko jak wyprodukować diamenty, ale również sztukę kabaretową z udziałem naukowców.

Szczegółowy plan imprezy wraz z mapą znajdziecie klikając w obrazek:

Dzisiejsze spotkanie było ostatnią szansą, żeby przekonać pasjonatów nauki, że to właśnie tu, a nie gdzie indziej będzie najciekawiej. Wydział Chemii UJ w imprezie weźmie udział po raz pierwszy. Przedsmakiem tego, co czeka wszystkich odwiedzających był mini pokaz doświadczeń chemicznych w wykonaniu studentów oraz prezentacja laboraratorium Pracownii Badań nad Trwałością i Degradacją Papieru dr Tomasz Łojewskiego.

 


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto