Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nocne prace przy Jaśkowej Dolinie 72. Mieszkańcy czują się zastraszeni

Dagmara Olesińska
G. Mehring/ Archiwum
Mieszkańcy Jaśkowej Doliny 72, którzy od ponad tygodnia walczą o niewycinanie dwóch starych kasztanowców w ich zabytkowej dzielnicy, czują się zastraszeni działaniami inwestora.

- Kilka dni temu prowadzono prace młotem pneumatycznym zainstalowanym na koparce - relacjonuje Leszek Sadowski. - Trwały do godz. 1.30 w nocy, a później pomiędzy 3.30 a 4.30. Policja twierdzi, że wszystko jest w porządku, jednak część mieszkańców mająca małe dzieci mówi, że jeżeli byśmy nie protestowali, nie byłoby nocnych prac. Po ludzku się boją.

Czytaj także: Gdańsk: Protest mieszkańców Jaśkowej Doliny. Chcą ocalić 200-letnie drzewa!

Jak się dowiedzieliśmy od ZDiZ, inwestor ma zalecenie realizacji robót w godzinach poza szczytem komunikacyjnym. - Co najważniejsze, ma obowiązek stosowania się do przepisów mówiących o zakazie łamania ciszy nocnej - mówi Katarzyna Kaczmarek, rzecznik prasowy ZDiZ. - Jeśli dochodzi do takich przypadków, mieszkańcy bezwzględnie powinni zawiadomić policję.

Funkcjonariusze z komisariatu we Wrzeszczu otrzymali zgłoszenie o pracach drogowych zakłócających ciszę nocną 23 lipca. Jak ustalili, kierownik zmiany wykonującej remont ma pozwolenie prezydenta Gdańska na prowadzenie prac remontowych na tym odcinku drogi od 16 lipca do 31 sierpnia od godz. 20 do 6.
Sprawa dotyczy budowy lewoskrętu na Jaśkowej Dolinie, który zaplanował tam Invest Komfort, ponieważ stawia tam mieszkania. Do przebudowy drogi niezbędne jest jednak wycięcie dwóch około 200-letnich kasztanowców. Objęte są opieką wojewódzkiego pomorskiego konserwatora zabytków, który zdążył już wydać pozytywną opinię co do wycinki. Ostatecznej decyzji jeszcze nie ma.

Czytaj również: Gdańsk Morena: Czy spółdzielnia uniknie wysokiej kary za niewłaściwe przycięcie drzew? [ZDJĘCIA]

Pierwsze prace przy przebudowie skrzyżowania są już jednak prowadzone. Jak twierdzą przedstawiciele Invest Komfortu, firma Strabag, która realizuje prace, prowadzi je zgodnie z dokumentacją oraz projektem organizacji ruchu. - Specyfika prowadzenia robót na terenach zurbanizowanych powoduje, że m.in. roboty bitumiczne czy sieciowe mogą być wykonywane wyłącznie nocą, by w dzień nie powodować utrudnień ruchu oraz uniknąć zagrożeń kolizji samochodów ze sprzętem budowlanym. Takie niedogodności nierozerwalnie związane są z mieszkaniem w mieście - wyjaśnia Iga Marmołowska, PR inwestora.

Codziennie rano najświeższe informacje z Gdańska prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto