Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowa Lewica w Gdańsku będzie sprzątać bastiony przy fosie miejskiej. Oto barwy kampanii wyborczej w Trójmieście

Stanisław Balicki
Stanisław Balicki
Wideo
od 16 lat
W niedzielę 3 marca będziemy mieli szansę lepiej poznać kandydatów Nowej Lewicy w Gdańsku. Politycy posprzątają na bastionach, których rewitalizacja wywołała ostatnio wiele emocji w mieście.

Rewitalizacja bastionów przy fosie miejskiej przez ostatni rok wywołała w Gdańsku dyskusję o jakości jej wykonania i zakresie ingerencji w zielony obszar, na którym natura ustaliła równowagę, która jest utrwalonym i lubianym wizerunkiem miasta od południa.

Tymczasem dobrze wyglądającej na wizualizacjach trawie z rolki, położonej na skarpach wyrównanych „od ekierki”, zdarzało się spływać z bastionów, a nowo wytrasowane alejki w niektórych miejscach podsiąkają.

Przy miejskim problemie postanowiła się ugrzać jedna z opozycyjnych wobec władz formacji politycznych.

- W odpowiedzi na sygnały otrzymane od mieszkańców i mieszkanek Gdańska zamieszkujących i korzystających z uroków zrewitalizowanych terenów nad opływem Motławy, a także niepokojące doniesienia medialne informuję, że jutro wraz z kandydatami i kandydatkami Nowej Lewicy startującymi do Rady Miasta Gdańska z KWW Wspólna Gdańska Droga 2050 organizujemy akcję wspólnego sprzątania tego terenu – informuje Piotr Kaczmarek, szef jej sztabu wyborczego i sekretarz Nowej Lewicy w Gdańsku.

Działacze partyjni nie ukrywają przedwyborczego kontekstu zainteresowania porządkiem nad fosą miejską, tradycyjnie, choć błędnie nazywaną opływem Motławy.

- Zależy nam na tym, aby trwająca kampania wyborcza, poza naturalną rywalizacją polityczną, oparta była na działaniach pożytecznych dla nas wszystkich oraz Gdańska – podaje sekretarz i szef sztabu wyborczego partii.

Sprzątanie w błyskach fleszy aparatów i obiektywach kamer rozpocznie się w niedzielę o godzinie 11:15 pod Bastionem Żubr.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto