Nowe plany miejscowe dla Suchanina, Strzyży i Ujeściska w Gdańsku. Do 25.10.2021 r. można zgłaszać uwagi. Co zakładają plany?

Kamil Kusier
Kamil Kusier
Nowe plany miejscowe dla Suchanina, Strzyży i Ujeściska w Gdańsku. Do 25.10.2021 r. można zgłaszać uwagi
Nowe plany miejscowe dla Suchanina, Strzyży i Ujeściska w Gdańsku. Do 25.10.2021 r. można zgłaszać uwagi Przemyslaw Swiderski/Zdj. ilustracyjne
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
W Biurze Rozwoju Gdańska do 11.10.2021 r. do publicznego wglądu wyłożone są trzy projekty miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, dotyczące terenów na Ujeścisku, Suchaninie i Strzyży. Składanie uwag możliwe jest do 25.10.2021 roku. Od tego dnia prezydent Aleksandra Dulkiewicz będzie miała 21 dni na ich rozpatrzenie oraz publikację w Biuletynie Informacji Publicznej.

Nowe plany miejscowe dla Suchanina, Strzyży i Ujeściska w Gdańsku. Założenia

Ujeścisko

– Projekt planu Ujeściska w rejonie ulic Łódzkiej i Orląt Lwowskich został wyłożony do publicznego wglądu po raz drugi, z powodu uwzględnienia przez Prezydenta Miasta Gdańska części uwag. Celem planu jest m.in. zabezpieczenie lokalizacji dla filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku jako miejsca spotkań społeczności lokalnej, oraz ograniczenie wymogu realizacji usług do parterów w rejonie skrzyżowania ulic Łódzkiej i Świętokrzyskiej – czytamy w komunikacie Biura Rozwoju Gdańska.

Poza wspomnianymi celami planu, w zachodniej części obszaru objętego jego granicami zakłada się dopuszczenie ekstensywnej, tj. obfitej zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej o podobnych parametrach co sąsiednia zabudowa szeregowa przy ulicy Orląt Lwowskich.

W północnej części planu objęto ochroną zadrzewienia o charakterze leśnym.

Jak informuje Biuro Rozwoju Gdańska, wytyczone zostaną również ciągi piesze, które zapewnić mają mieszkańcom wygodny dostęp do obiektów usługowych, terenów rekreacyjnych i przystanków komunikacji publicznej.

Projekt planu Ujeścisko w rejonie ulic Łódzkiej i Orląt Lwowskich
Projekt planu Ujeścisko w rejonie ulic Łódzkiej i Orląt Lwowskich BRG

Suchanino

W przypadku Suchanina, tj. rejonu ulic Schuberta i Nowolipie, celami sporządzenia projektu planu są przyszła aranżacja ogólnodostępnej zieleni, budowa zbiornika retencyjnego oraz rozwój funkcji oświatowych, opiekuńczych i sportowych.

– Cel ten jest zgodny z polityką Miasta zawartą w Studium, dotyczącą zwiększenia dostępności do zieleni urządzonej, poprzez jej zachowanie i poprawę walorów, a także w zakresie poprawy dostępu do infrastruktury społecznej. Dodatkowo celem sporządzenia planu jest podniesienie jakości, poprawa bezpieczeństwa i dostępu do szkoły, poprzez zabezpieczenie ciągów pieszych oraz ustanowienie rezerw terenowych dla obsługi drogowej – informuje w swoim komunikacie Biuro Rozwoju Gdańska.

Projektu planu Suchanino w rejonie ulic Schuberta i Nowolipie
Projektu planu Suchanino w rejonie ulic Schuberta i Nowolipie BRG

Strzyża

Na rozbudowie liceum przy ul. płk. Wilka Krzyżanowskiego polega projekt planu Strzyży w rejonie ulic płk. Wilka Krzyżanowskiego, Żeglarskiej i Bernarda Chrzanowskiego. Ponadto powstać ma skwer wraz z ciągiem pieszo-jezdnym, który ułatwi dostęp do zaplecza sportowego szkoły.

Projekt planu Strzyża w rejonie ulic płk. Wilka Krzyżanowskiego, Żeglarskiej i Bernarda Chrzanowskiego
Projekt planu Strzyża w rejonie ulic płk. Wilka Krzyżanowskiego, Żeglarskiej i Bernarda Chrzanowskiego BRG

Szczegółowo z planami można zapoznać się na stronie internetowej Biura Rozwoju Gdańska.

MUSISZ OBEJRZEĆ TE GALERIE!

Rządowa tarcza antyinflacyjna

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie