Oldboje Lechii Gdańsk lepsi od samorządowców. Maciej Kalkowski strzelcem pierwszej bramki

KM
Piotrhukalo
W tradycyjnym noworocznym meczu, rozgrywanym na bocznym boisku stadionu przy ul. Traugutta, oldboje Lechii Gdańsk pokonali zespół samorządowców i przyjaciół 11:0. Pierwszą bramkę w Trójmieście w 2017 roku zdobył Maciej Kalkowski.

Spotkanie między byłymi zawodnikami biało-zielonych a samorządowcami rozgrywano po raz dwunasty. Oldboje Lechii jeszcze nigdy nie przegrali i w tym roku podtrzymali chlubną tradycję.

Jako pierwszy do siatki, dokładnie o godzinie 12:07, trafił Maciej Kalkowski. Popularny "Kalka" zdobył łącznie cztery gole, hat-tricka zaliczył natomiast Tomasz Dawidowski. Były napastnik Lechii hat-trickiem mógł pochwalić się również rok temu. Wygląda zatem na to, że dobrze czuje się w noworocznych spotkaniach.

Samorządowcy i przyjaciele zostali co prawda rozgromieni, ale nie można im odmówić ambicji. Przeprowadzili sporo groźnych akcji i zasłużyli na co najmniej jedną bramkę. Chyba po prostu zabrakło im sił, bo o ile do przerwy Lechia strzeliła trzy gole, o tyle w drugiej połowie rozwiązała worek z bramkami i wysoko wygrała.

Oldboje Lechii Gdańsk - Samorządowcy i przyjaciele 11:0 (3:0)

Bramki: Kalkowski cztery, Dawidowski trzy, Zieńczuk, Czajka, Melaniuk, Gąsiorowski

Lechia: Gładyś, Opuszewicz, Woźniak - Brede, Kulwicki,Sierpiński, Cybulski, Manuszewski, Unton, Wojciechowski, Zieńczuk, Dawidowski, Kalkowski, Czajka, Górski, Melaniuk, Błądek, Gąsiorowski, Rusinek, Widzicki

Samorządowcy i przyjaciele: Staniak, Stybor - Sokołowski, Jankowski, Kosznicki, Bejrowski, Babiński, Dziadek, Karnath, Klawikowski, Świlski, Marchel, Kulig, Knopp, Sekuła, Karnowski, Lula, Korol, Lewandowski