MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Otwarty Kurort Kultury w Studio Loko

Krystian Wyrzykowski
W ramach projektu "Otwarty Kurort Kultury" 29 lipca o godz. 18-stej w studio Loko będzie można podziwiać prace malarskie Agaty Wojcieszkiewicz, Anny Wypych, Małgorzaty Limon oraz Dominiki Hofman kończące projekt "Otwarta Pracowania".

Artystki:

Małgorzata Limon

"Odkąd pamiętam w centrum moich malarskich poszukiwań zawsze był człowiek. Jego wygląd, zmienna osobowość czasami pełna uroku, a innym razem odpychająca i niedostępna są dla mnie jedną wielką tajemnicą, którą w swoich pracach nieustannie próbuję odkryć. Zadając sobie pytanie, co dzieje się w jego głowie i jaka jest otaczająca go rzeczywistość, tworzę nowy świat pełen kontrastów między jego zewnętrznym a wewnętrznym światem.. Poprzez urozmaiconą symbolikę chcę oddać powiązanie postaci z otaczającym je światem oraz często mój osobisty stosunek do malowanej przeze mnie osoby. Wybieram modeli, których znam, i o których mogę powiedzieć trochę więcej: moich bliskich, znajomych. Lubię odwoływać się do postaci znanych z literatury i mitologii np. do Kaja z "Królowej Śniegu" Hansa Christiana Andersena czy też znanego z greckiej mitologii Narcyza."

Dominika Hofman

" Zarówno w malarstwie,jak i w rysunku interesuje mnie człowiek.
Moje poszukiwania dotyczą jego relacji z otoczeniem jak i skupienia sie na jego wnętrzu i duchowości.
W moich aktualnych pracach inspiracją stały się historie rozgrywające sie na materii zwierciadeł, pomiedzy realnością a jej zwierciedlanym odbiciem.
W lustrach poszukuję innej płaszczyzny rzeczywistości.
W malarstwie fascynuje mnie kolor- intensywny, nasycony- to moje główne źródło inspiracji."

Agata Wojcieszkiewicz

"Twórczość Agaty, jak dotąd głównie autotematyczna jest nieustanną walką z medium w poszukiwaniu własnego "ja", niekończącą się autorefleksją. To chęć określenia własnej tożsamości, wynikającej
z wewnętrznej potrzeby do "unikatowości". To próba dostrzeżenia interakcji zachodzących podczas aktu kreacji między nią a światem, interakcji kształtujących jej twórczą osobowość.
W sztuce najbardziej ceni spontaniczność, która jej zdaniem jest najszczerszym wyrazem osobowości artysty. Stara się by jej prace właśnie takie były, aby kontemplując je, było łatwiej nawiązać dialog
z samą sobą."

Anna Wypych

"Inspiruje się tym, co widzi wokół siebie i tym, co jej się przydarza. Ale w swoich pracach nie skupia się tylko na sobie, lecz jej osobiste doświadczenia są tylko punktem wyjścia i rodzajem inspiracji do badań nad człowiekiem i jego kondycją. Stąd tematy, jakie podejmuje: ambicja, piękno, pewność siebie. Każdy z tematów, jakie podejmuje taktuję bardzo subiektywnie. Zajmując się danym tematem wychodzi ze swoich doświadczeń i przemyśleń następnie rozszerza pole zainteresowania. Nie można powiedzieć o Ani obrazach, że są realistyczne, choć posługuje się realistycznymi środkami malarskimi. Tworzy własną przestrzeń symboliczną, w której umieszcza elementy tworząc swoisty rebus. Lecz aby go odczytać nie potrzebne są metody naukowe, ale emocje i wrażliwość odbiorcy. Tak konstruuje pracę, aby zawierała wiele poziomów percepcji by różnie wrażliwy odbiorca mógł cieszyć się nią. Często, gdy chce coś powiedzieć okazuje się, że bliższe jej są środki malarskie niż słowa."

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto