MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Parking kubaturowy będzie remontowany po 3 latach od otwarcia. Miasto wyda 4 miliony złotych

Andrzej Kowalski
Andrzej Kowalski
Parking kubaturowy będzie remontowany po 3 latach od otwarcia. Miasto wyda 4 miliony złotych
Parking kubaturowy będzie remontowany po 3 latach od otwarcia. Miasto wyda 4 miliony złotych Przemyslaw Swiderski
Parking kubaturowy przy Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku zostanie wyremontowany zaledwie trzy lata po otwarciu. Sprawa ta była przedmiotem dyskusji podczas ostatniej przed wyborami samorządowymi sesji Rady Miasta Gdańska. Prace obiektu przy ulicy Okopowej mają kosztować Urząd Miasta 4 miliony złotych.

Parking przy Okopowej do remontu

Pod obrady w trakcie sesji Rady Miasta trafił projekt pod tytułem "Modernizacja wielopoziomowego parkingu przy ul. Okopowej". W ramach niego wydatki gminy mają się zwiększyć na ten cel o 4 miliony złotych. Radni opozycji mieli kilka słów do powiedzenia o finansowaniu remontu.

- Najciekawsze jest jednak finansowanie remontu. Informowano bowiem, że prace zostaną sfinansowane w ramach umowy gwarancyjnej, tymczasem to Miasto Gdańsk obecnie wykłada ponad 4 mln złotych, a ewentualne odzyskanie tych środków od wykonawcy lub projektanta może potrwać lata w ramach postępowania sądowego - mówi "Dziennikowi Bałtyckiemu" radny Prawa i Sprawiedliwości, Przemysław Majewski. - W jaki sposób odebrano projekt i wykonany parking 3 lata temu? Najwyraźniej nie dość dokładnie - dodaje.

ZOBACZ TAKŻE: Port morski w Gdyni na starych fotografiach. Mija sto lat od rozpoczęcia jego budowy! [archiwalne zdjęcia]

Trzy lata minęły od oddania obiektu przy ulicy Okopowej do użytku. Dlaczego więc wymaga on remontu, który dodatkowo będzie kosztować aż 4 miliony złotych?

– Modernizacja jest kwestią napraw technicznych obiektu wynikających z przeprowadzonego przeglądu. Wystąpiła konieczność poprawy ostatniej kondygnacji oraz dachu. Najwyższe piętro nie ma odpowiedniej izolacji. Mimo to wykonawca odmówił wykonania prac w ramach gwarancji. Będziemy realizować zadanie w trybie modernizacyjnym i starać się rozliczyć firmę z tego zakresu na drodze odpowiednich środków, także prawnych – mówił podczas sesji dyrektor wydziału projektów inwestycyjnych Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Artur Lemański.

ZOBACZ TAKŻE: Uwaga na oszustów na Instagramie! Udają, że chcą... nas namalować. A potem można stracić pieniądze

Mankamenty związane z parkingiem mają mieć związek ze źle przygotowanego projektu. Ten natomiast został przygotowany przez firmę Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego S.A. Podczas sesji skarbnik miasta, Izabela Kuś, podkreślała, że niewykluczone będą roszczenia wobec projektanta.

W związku z wymaganym remontem niedługo ruszy przetarg na wykonanie prac. Poprawiona ma zostać izolacja i naprawiona posadzka na 2. i 3. kondygnacji budynku. Remont ma ruszyć jeszcze przed wakacjami.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Parking kubaturowy będzie remontowany po 3 latach od otwarcia. Miasto wyda 4 miliony złotych - Dziennik Bałtycki

Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto