Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Paweł Adamowicz zmienia plany w sprawie reorganizacji szkół i Pałacu Młodzieży

Ewelina Oleksy
Protest przeciwko likwidacji Pałacu Młodzieży, 31 stycznia 2015 r.
Protest przeciwko likwidacji Pałacu Młodzieży, 31 stycznia 2015 r. Karolina Misztal
Prezydent Paweł Adamowicz poinformował właśnie, że wsłuchując się uważnie w różne głosy mieszkańców i mediów, postanowił wydłużyć czas na dyskusję oraz wypracowanie szczegółów tych procesów.

Na lutową sesję Rady Miasta Gdańska trafić miały uchwały w sprawie m.in. zamiaru likwidacji Pałacu Młodzieży oraz GOKF, a także w sprawie przeniesienia ZSZ 9 oraz ZSE w inne miejsca. Te plany wzbudziły falę protestów społecznych. Pod ich naporem prezydent zdecydował się nieco zmienić miejskie plany, co będzie miało odzwierciedlenie w autopoprawkach, jakie miasto złoży do wspomnianych uchwał.

Oświatowe plany władz Gdańska. Likwidacja Pałacu Młodzieży i GOKF, łączenie szkół? [WIDEO]

- I tak w przypadku Zespołu Szkół Zawodowych nr 9 i Zespołu Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych proponuję utworzenie CKZiU nr 3 już w tym roku, ale kontynuację przez uczniów nauki pod dwoma adresami. Podobnie widzę kwestie włączenia Zespołu Szkół Energetycznych do CKZiU przy Hallera. Potrzebujemy więcej czasu, aby wszystkie strony mogły poczuć, że ich zdanie zostało uwzględnione i każdy wariant przeanalizowany. Proces przekształcania potrwa więc dłużej, niż początkowo to zakładaliśmy. Nie ma jednak odwrotu od zmian w formułę centrum, bowiem właśnie taka jest preferowana przy przyznawaniu środków unijnych i umożliwia faktycznie ustawiczną edukację, czyli pracę szkolnych budynków przez cały tydzień na okrągło, z pożytkiem dla gdańszczan- informuje na swoim blogu prezydent Adamowicz.

- Docierają do mnie argumenty nauczycieli z GOKF i faktycznie rozumiem, że potrzeba więcej czasu na dokończenie procesu awansów zawodowych oraz precyzyjne przeorganizowanie MOSIR, tak aby mógł się stać dobrym organizatorem zajęć dla wszystkich grup wiekowych w Gdańsku. Ten proces potrwa dłużej, ale w efekcie lepiej wykorzystamy zasoby doświadczonych trenerów i naszą infrastrukturę- wskazuje Adamowicz. -Reorganizację formuły Pałacu Młodzieży wydłużymy o rok. Poświęcimy ten czas na debatę, bo jest ona potrzebna. Dla mnie niezmiernie istotne jest, aby słyszalny był głos wszystkich tych, którzy mieszkają daleko od ulicy Ogranej i nie pracują w Pałacu. Ważnym celem na tę kadencję, który wyznaczyłem w programie wyborczym jest równy dostęp do zajęć dla wszystkich w całym mieście. Dyskusja, debata (a nawet często pyskówka) pokazała pokłady niezrozumienia. Interes kilkudziesięciu tysięcy zostaje przesłoniony przez interes kilkudziesięciu pracowników Pałacu Młodzieży- dodaje prezydent.

Gdańsk: Marsz przeciwko likwidacji Pałacu Młodzieży [WIDEO, ZDJĘCIA]

Prezydent podkreśla, że miasto będzie kontynuować dyskusję z udziałem związków zawodowych, rodziców, nauczycieli, różnych grup społecznych, tak aby efektywnie wykorzystywać publiczne pieniądze na organizację zajęć, zwłaszcza dla wszystkich tych, którzy mają do nich utrudniony dostęp.

Cały wpis Pawła Adamowicza można przeczytać tutaj: Ważniejsze są zmiany dla dobra wszystkich, czy święty spokój?

Protest przeciwko likwidacji Pałacu Młodzieży, 31 stycznia 2015 r.

Więcej na ten temat na stronie

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto