PGE Cup w siatkówce plażowej dotarł do mety [ZDJĘCIA]

(stan)
Finałowe turnieje siatkówki plażowej zorganizowane przez PGE Polską Grupę Energetyczną wraz z sopockim MOSiR w kategorii open i młodzieżowej rocznik 1998 i mł. z cyklu PGE Cup rozgrywano naprzemiennie w strugach ulewnego deszczu i w pełnym słońcu.

W turnieju młodzieżowym rocznik 1998 i młodsi udział wzięli wszyscy ubiegający się o zwycięstwo w klasyfikacji lata 2015. Po rozgrywkach grupowych uczestnicy walczyli w fazie pucharowej z rozstawieniem najlepszych par według rankingu. Grą w finale para Tomasz Kryger (Olimpijczyk Pruszcz Gd.) i Szymon Jakubiszak (Lotos Trefl) zapewniła sobie sukces w końcowej klasyfikacji. Zwycięstwo w ostatnim turnieju pozwoliło Piotrowi Mikołajewskiemu (Lotos Trefl) zająć drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej wraz z parą gdyńskiego Alpatu Piotr Henig i Cezary Labuda.

Turniej w kategorii open do końca trzymał w napięciu. Zwycięstwo pary Aleksander Bochan, Kamil Dębski na przewagi 31:29 w małym finale pozwoliło im zwyciężyć w klasyfikacji końcowej. Wielką rewelacją ostatniego turnieju była para z Żarek koło Częstochowy Mariusz Żoń i Tomasz Kownacki, którzy wygrali silnie obsadzoną grupę i po zaciętym meczu przegrali dopiero o trzecie miejsce z parą Bochan, Dębski. W ostatnim turnieju zwyciężyli Łukasz Ilczuk i Mateusz Adamiak z Gdańska pokonując w finale braci Wrzosków 21:9.

Po zakończeniu turnieju nagrody w towarzystwie wręczała zawodniczka PGE Atomu Trefla Klaudia Kulig w towarzystwie klubowej koleżanki, Agaty Benesz.

Klasyfikacja końcowa lata 2015

Kategoria Młodzieżowa 1998 i młodsi:

1-2 Tomasz Kryger i Szymon Jakubiszak 19 pkt.

3-5 Piotr Mikołajewski, Piotr Henig, Cezary labuda 16 pkt.

6. Marcin Jędrzejczyk 14 pkt.

Kategoria Open

1. Aleksander Bochan i Kamil Dębski 24 pkt.

2. Piotr i Sławomir Wrzosek 22 pkt.

3. Bartłomiej Szczypczyk i Mariusz Seroka 15 pkt.

Organizatorem turnieju są MOSiR Sopot oraz PGE Polska Grupa Energetyczna, a imprezę wspierają firmy Ziaja, Diverse, Timex, Trefl i U7.