PGE GKS Bełchatów 1:0 Arka Gdynia

Patryk Szczerba
Arka Gdynia przegrała z PGE GKS-em Bełchatów 0:1. Przeprowadziliśmy bezpośrednią relację z tego spotkania.
Przejdź do serwisu Ekstraklasy: wyniki, relację i najświeższe informacje z obozu Arki i Lechii.

Zapowiada się dobry mecz. Obydwa zespoły lubią grać ofensywnie, choć Arka po raz kolejny może mieć kłopoty ze zdobywaniem bramek. Wszystko dlatego, że zespół dopadła plaga kontuzji. Żółto-niebiescy w podróż do Bełchatowa udali się bez leczących urazy Przemysława Trytki, Roberta Bednarka oraz Bartosza Karwana.

Żal szczególnie Trytki. któy w ostatnim meczu z Odrą Wodzisław pokazał fantastyczną dyspozycję, strzelając dwa gole w pięć minut. Czy ktoś go zastąpi w strzelaniu goli? Od godz. 17 wszystko będzie jasne. Zostańcie z nami!

Bramki:

93' Koniec spotkania. GKS Bełchatów wygrywa po raz szósty z rzędu, Arka przegrywa po raz pierwszy od czterech spotkań. Wcąż największym mankamentem jest nieskuteczność.
91'
Arka wciąż tylko próbuje. Zza pola karnego strzelał Bartosz Ława, ale tradycyjnie niecelnie.
90'
Sędzia dolicza trzy minuty.
89'
Ława dośrodkowuje w pole karne, ale żaden z Arkowców w zamieszaniu nie potrafiłskierować piłki do bramki.
88'
Zmiana w drużynie z Bełchatowa. Cetnarski wchodzi za Korzyma.
86'
Nowak tym razem w rol dośrodkowującego, ale piłkę chwyta Bledzewski.
84'
Arka próbuje wyrównać, ne rezygnując z walki.
82'
Wachowicz przed szansą, ale po raz kolejny Arka nieskutecznie.
81'
Arkę znów ratuje Bledzewski, powstrzymując... oczywiście Nowaka, który w sytuacji sam na sam przegrła pojedynek.
80'
Ława z rzutu wolnego wprost w Sapelę.
79'
Bełchatów coraz śmielej poczyna sobie pod polem karnym Arki.
76'
Nowak mógł zadać prawdodpodobnie decydujący cios, ale w polu karnym przestraszył sę Bledzewskiego i nieczysto uderzył piłkę.Wciąż 1:0.
75'
Arka stara się zaatakować, wciąż nieskutecznie.
73'
Paweł Czoska za Tadasa Labukasa w Arce. Dariusz Pasieka wykorzystał komplet zmian.
68'
Nowak na minimalnym spalonym
66'
Ujek znów stanął przed szansą. Po podaniu Fonfary nie potrafił obrócić się z płką w szesnatce. Zaraz potem skarcić Arkę ponownie mógł Nowak, ale strzelał niecelnie.
65'
Budziński za Wilczyńskiego w Arce
62'
Wachowicz wchodzi na plac gry.
61' GOOOLLLLLL!!!! Nowak rehabilituje się, strzelając gola pod dośrodkowaniu z rzutu rożnego. 1:0 dla Bełchatowa.
60'
Doskonałą okazja dla GKS-u. Nowak przegrywa pojedynek z Bledzewskim.
59'
Sakaliev znów pudłuje. Po świetnym dośrodkowaniu Lubenova nie trafia do bramki głową.
57'
Ława ma szansę na soczysty strzał... podaje do bramkarza.
56'
Korzym pada w polu karnym, ale sędzia nie dyktuje karnego.
54'
Sakaliev minimalnie pudłuje, strzelając zza pola karnego. Arka wraca do gry.
51'
Sędzia dyktuje rzut wolny dla Arki, choćwydawało się, że faulowany był Ujek.
49'
W pierwszych minutach drugiej części przewagę ma Bełchatów. Dowód: kolejny strzał bełchatowian.
47'
Wróbel strzela niecelnie zza pola karnego
46'
Wracamy na murawę.
45+2'
Koniec pierwszej połowy, choć okazji do zdobycia gola było sporo, żadna z ekip nie strzeliła bramki.
45'
Fonfara za Szyndrowskego w drużynie Bełchatowa. Kotuzja wymusiła rotacje w składzie
45'
Ława próbował z dystansu, ale płka poszybowała ponad bramką.
44'
Wciąż dużo walki w środku boiska, choć sędzia niezbyt często musi używać gwizdka.
40'
Sakaliev do Lubenova, któy wpada w pole karne,jednak strzela wprost w Sapelę.Najlepsza okazja dla Arki.
38'
Niedokładne dośrodkowane Lubenova. Nadal bez goli
36'
Nie udany kontratak bełchatowian. Piłkę ponownie stracił Ujek.
34'
Malkowski zza pola karnego uderzał, ale daleko od bramki Bledzewskiego.
32'
Ujek powalczyłw polu karnym z obrońcami Arki, ale piłka po zawiesinie odskoczyła mu.
30'
Wróbel uderzalna bramkę Bledzewskiego. Techniczny strzał dobrze obronił Bledzewski.Mogło być 1:0.
29'
Dużo walk w środku pola, wciąż bez bramek.
26'
Groźne dośrodkowanie z lewej strony, ale nekt w Arce ne zamyka akcji.
25'
W ostatniej chwili Tosik wybija spod nóg Lubenova
20'
Korzym marnuje doskonałą okazję. Zamiast lekko podciąć piłkę nad Bledzewskim, strzela na siłę.
18' Świetnie z głębi pola podawał Gol, lecz Korzym nie potrafił opanować piłki.
16' Najlepsza akcja jak na razie Arki Gdynia. Lyubenov dośrodkowuje z lewej strony w pole karne, głową uderza Labukas, nieskutecznie.
11' Lubenov zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i w końcu interwencja Pietrasiaka zażegnuje niebezpieczeństwo pod bramką PGE.
5' Znowu z prawej strony centruje Małkowski, ale tym razem piłka nie dochodzi do żadnego z zawodników gospodarzy i wpada wprost w ręce Bledzewskiego. Zarysowuje się lekka przewaga drużyny z Bełchatowa.
1' Pierwsza akcja w wykonaniu gospodarzy. Z prawej strony centruje Małkowski, główkuje Ujek ale pewnie łapie piłkę Bledzewski.

Sędziuje: Szulc (Warszawa)

PGE GKS Bełchatów: Sapela - Tosik, Pietrasiak, Lacić, Szyndrowski (Fonfara 45') - Wróbel, Rachwał, Gol, Małkowski (Nowak 57') - Ujek, Korzym (Cetnarski 88').

Arka Gdynia: Bledzewski - Kowalski, Szmatiuk, Siebert, Płotka - Wilczyński, Mrowiec, Ława, Ljubenow - Labukas, Sakaliew (Wachowicz 62').