MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Piękniejszy Wrzeszcz, czyli kolejne spotkanie KIL

Kolejny raz Szkoła Podstawowa nr 45 przy ul. Matki Polki gościła uczestników projektu "Wędrówki po Wrzeszczu". Temat piętnastego spotkania brzmiał "Piękniejszy Wrzeszcz".

Piątkowe spotkanie**[Komitetu Inicjatyw Lokalnych Wrzeszcz](http://www.wrzeszcz.org/)jak zwykle zgromadziło sporą liczbę sympatyków Wrzeszcza. Myśl przewodnia, a więc pytanie o to, co zrobić, żeby Wrzeszcz był piękniejszy, przewijała się w wypowiedziach organizatorów i zaproszonych gości. Gospodarzem spotkania był Andrzej Augusiak ze Wspólnoty Lokalnej Wrzeszcz Wajdeloty**, a nad całością czuwała Katarzyna Szczepańska, czyli dobry duch wrzeszczańskiej inicjatywy.

Co zrobić, żeby Wrzeszcz był piękniejszy?

O rewitalizacji Dolnego Wrzeszcza, a w szczególności ul. Wajdeloty i okolic, w ciekawy sposób opowiedział Grzegorz Lechman z Referatu Rewitalizacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Zwrócił uwagę na fakt, że rewitalizacja jest znacznie szerszym pojęciem niż tylko upiększanie, które de facto jest ostatnim elementem całego procesu. Priorytetem jest natomiast stworzenie programu społecznego, który ma doprowadzić do zniwelowania różnic materialnych i intelektualnych, dzielących obecnie mieszkańców Wrzeszcza.

Interesujący pomysł na ożywienie i upiększenie okolic Domu Handlowego "Jantar" przedstawiła tegoroczna absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej - Agnieszka Desowska. Jej projekt dyplomowy Centrum Studenckiego szokował nowoczesnością i wielu wrzeszczanom zamarzyła się jego realizacja.

W ramach spotkania rozwiązany też został konkurs ogłoszony podczas poprzedniej edycji "Wędrówek po Wrzeszczu". Jego zwyciężczynią została Hanna Czakańska, która wystąpiła jednocześnie w roli sierotki Marysi i wylosowała nazwiska pozostałych laureatów, dla których były przygotowane pamiątkowe kubki z logo KIL.

- Na świecie są tylko trzy takie kubki - śmiała się Katarzyna Szczepańska. Ich posiadaczami, oprócz Hanny Czakańskiej, stali się Waldemar Wardencki i Marek Jęcek.
Pozostałymi laureatami konkursu byli: Ula Słowińska, Daniel Gawlik, Aleksandra Stickel, Hanna Grajkowska, Tomasz Stickel, Barbara Kuczkowska i Andrzej Kołecki.

Ostatnim punktem spotkania stała się krótka prezentacja architekta Jakuba Szczepańskiego, który w przemawiający do wyobraźni sposób pokazał co zrobić, aby… nie szpecić swojego otoczenia.

Piątkowe spotkanie kolejny raz pokazało, że KIL to Kapitalna Inicjatywa Lokalna.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ubezpieczenie maszyn rolniczych. Kiedy jest obowiązkowe?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto