checzgdynia
checzgdynia
Walczące o awans gdyńskiej piłkarki Checzy w inauguracyjnym ...
Walczące o awans gdyńskiej piłkarki Checzy w inauguracyjnym ... checzgdynia
Walczące o awans gdyńskiej piłkarki Checzy w inauguracyjnym spotkaniu wiosennej rundy II Ligi Kobiet, na własnym boisku pokonały GSS Grodzisk Wlkp. 4:0.

Zawodniczki Checzy Gdynia odniosły w pełni zasłużone zwycięstwo, choć nie miały łatwego zadania, gdyż GSS Grodzisk Wlkp. to 4 zespół rozgrywek. Od początku spotkania swoje tempo narzuciły piłkarki z Gdyni i już w 1 minucie meczu po zagraniu Mai Znamirowskiej piłkę na 16 metrze przejęła Karolina Witkowska, która precyzyjnym strzałem między nogami bramkarki gości umieściła piłkę w bramce. Zawodniczki Checzy od początku spotkania grały konsekwentnie wysokim pressingiem, czyli uniemożliwiały rozgrywania piłki drużynie przeciwnej. W 20 minucie spotkania bo błędzie gdyńskiej obrony swoją akcję miały zawodniczki GSS Grodzisk ale w sytuacji sam na sam lepsza okazała się bramkarka Checzy Malwina Ciesielska.

W 35 minucie świetnie wyszkolona technicznie zawodniczka Checzy Gdynia Ilona Bańkowska zagrywa prostopadłą piłkę do Karoliny Witkowskiej, która dogrywa ją do pustej bramki Mai Znamirowskiej, która bez problemów podwyższa wynik spotkania. Ostatnie 10 minut pierwszej połowy to głównie gra w środku pola.

Po przerwie ostro do ataku ruszyły znów gdynianki. Już w 49 minucie w polu karnym zostaje faulowana Luzina Niemc, i sędzie dyktuje rzut karny. Do piłki podchodzi Ilona Bańkowska, która sprytnie zdobywa bramkę z 11 metrów i podwyższa wynik spotkania na 3:0. Kilka dogodnych akcji w tym spotkaniu miała nowa napastniczka Checzy Luiza Niemc, ale nie udało się jej wykorzystać żadnej okazji. Po jednej z sytuacji Luizy Niemc piłka po obronie bramkarki gości opuszcza boisko na rzut rożny, po którym w zamieszaniu w polu karny pada 4 i ostatnia bramka w tym meczu dla zespołu Checzy Gdynia.

Piłkarki Checzy Gdynia wykonały w 90 proc. procentach założenia taktyczne na ten
mecz i zostają drobne korekty przed ligowym hitem z Koziołkiem Poznań, który już w sobotę 21 kwietnia w Poznaniu. "Za tydzień mecz o pierwsze miejsce w lidze. Mam nadzieje, że będzie to bardzo ciekawe widowisko i ostatecznie z Poznania wrócimy z 3 punktami" - powiedziała trener żółto-czarnych Magdalena Goral.