Pierwsze zwycięstwo Gedanii

(sus)
Pierwsze zwycięstwo na własnym parkiecie odniosły I-ligowe koszykarki Marcopolu Gedanii Żukowo. W sobotę po dogrywce pokonały Filar Sosnowiec 76:70 (26:18, 12:12, 15:21, 10:12, 13:7).

Drugi mecz koszykarek Marcopolu w Żukowie dostarczył miejscowym kibicom niebywały emocji. Losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w dodatkowym czasie gry. W czwartej kwarcie boisku opuścić musiały dwie najbardziej doświadczone zawodniczki gospodyń. Na 7 minut przed końcem piąte przewinienie popełniła Lubow Szwecowa, a dwie minuty później w jej ślady poszła Lucyna Mruk.

Trener Aleksander Siewierow prowadzenie gry powierzył Justynie Grabowskiej. Po 2,5 min dogrywki koszykarki Marcopolu prowadziły 69:68. Wówczas Grabowska wzięła na siebie odpowiedzialność za końcowy wynik. Pięć razy stawała z piłką na linii rzutów wolnych i ani razu się nie pomyliła. Zwycięstwo gospodyniom zapewniła rzutem "za trzy" Agnieszka Golemska.

Marcopol Gedania: Saidowska 17 pkt., Kowalska 11, Krajniewska 11, Szwecowa 6, Mruk 3 oraz Golemska 19, Drozd 2, Dalecka 2, Cieśluk 0
W zespole Filara najskuteczniejsze były: Katarzyna Januszek 24 i Sylwia Garncarzyk 14.