Piłka nożna: Tczewianki z regionalnym Pucharem Polski [ZDJĘCIA]

Zbigniew Brucki
Pogoń "Gościniec nad Wisłą" Tczew wywalczyła regionalny Puchar Polski Kobiet.

Na stadionie w Pszczółkach drugoligowe podopieczne trenera Mateusza Sroki w finale wojewódzkim pokonały 2:1 (1:1) pierwszoligową Akademię Piłkarską Lechii Gdańsk. Wynik otworzyły gdańszczanki.

W 32 min. po podaniu Marty Stasiulewicz Agata Kuczyńska trafiła do siatki. 12 minut później wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego wyrównała Karolina Kwiatkowska.

Tuż przed przerwą Kwiatkowska mogła dać prowadzenie tczewiankom. Z rzutu karnego trafiła w słupek. Kwadrans przed końcem spotkania, za zagranie ręką w polu karnym, tczewianki ponownie stanęły przed szansą objęcia prowadzenie. Tym razem Martyna Krygier nie wykorzystała podyktowanej jedenastki. Jej intencje wyczuła gdańska bramkarka Luiza Szulc. Pięć minut później musiała jednak wyciągać piłkę z siatki. Pokonała ją Karolina Kwiatkowska wykorzystując podanie z głębi pola.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gdańszczanki mogły doprowadzić do dogrywki. Agnieszka Rembalska przegrała jednak pojedynek z tczewską bramkarką Anną Węsierską. Puchar powędrował więc do rąk tczewianek, a statuetka dla najlepszej zawodniczki spotkania do strzelczyni dwóch goli dla Pogoni Karoliny Kwiatkowskiej. Pogoń "Gościniec nad Wisłą" Tczew: Węsierska - Aronowska (88 Burczyk), Dziadzio, Krupienko (61 Choińska), M .Krygier, W. Krygier (52 Tryka), Kwiatkowska (90 Ziewiec), Osowska, Rembalska (83 Puckowska), Tabor (56 Ścisłowska), Wolska. Akademia Piłkarska LG: Szulc - Domżalska, Kuczyńska, Polańska, Plotzka, Słowińska, Bużan, Klonowska, Kmak (62 Łachinowicz), Stasiulewicz, Świt.