PlusLiga: Drugi półfinał dla sopocianek. Atom Trefl Sopot - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:2

Piotr Wiśniewski
Karolina Misztal/archiwum DB
Niezwykle emocjonujący przebieg miał drugi półfinałowy mecz fazy play-off pomiędzy Atom Treflem Sopot, a Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza. Sopocianki wygrały dopiero po tie breaku. W decydującym secie podopieczne Alessandro Chiappiniego triumfowały do 13. W rywalizacji do dwóch zwycięstw jest remis 1:1.

Atom Trefl Sopot - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (25:20, 25:27, 25:27, 25:13, 15:12)

Atom Trefl: Tokarska 8, Glass 4, Ssuschke-Voigt 22, Hodge 23, Sieczka 12, Kożuch 21, Maj (libero), Saad, Konieczna 7.

Tauron MKS: Leys 14, Liniarska 5, Dirickx 10, Żebrowska 20, Skowrońska 2, Plchotova 16, Strasz (libero), Nuszel 9, Zaroślińska 2, Śliwa, Lis 1.

MVP: Kożuch (Atom).

W SOBOTĘ ZESPÓł Z DĄBROWY GÓRNICZEJ WYGRAŁ 3:1 [ZDJĘCIA]

V set 15:12

Atom wygrał tie breaka 15:12 i cały mecz 3:2.

IV set 25:13

Będziemy świadkami tie breaka. Atomówki wygrały czwartego seta 25:13.

III set 25:27

Ponownie na przewagi lepsze przyjezdne. Historia lubi się więc powtarzać. Seta zakończył podwójny blok na Megan Hodge. Tauron MKS wygrał 27:25 i prowadzi 2:1.

II set 25:27

Dramatyczny przebieg drugiego seta. Przyjezdne wygrywają go na przewagi 27:25. W meczu jest remis po 1.

I set 25:20

Pierwszy set dla Atomówek. Podopieczne Alessandro Chiappiniego wygrały inauguracyjną partię niedzielnego meczu 25:20.

Atom Trefl: Tokarska, Glass, Ssuschke-Voigt, Hodge, Sieczka, Kożuch, Maj (libero).

Tauron MKS: Leys, Liniarska, Dirickx, Żebrowska, Skowrońska, Plchotova, Strasz (libero).