Rafał Rusiecki
Trefl Gdańsk kontra Ślepsk Malow Suwałki w hali Ergo Arena (22.12.2022)
Trefl Gdańsk kontra Ślepsk Malow Suwałki w hali Ergo Arena (22.12.2022) Jakub Steinborn
W czwartek, 22 grudnia 2022 roku siatkarze Trefla Gdańsk zrehabilitowali się Ślepskowi Suwałki i przed własną publicznością wygrali 3:2. Wygrana nie przyszła im jednak łatwo, o co starali się walcząc zawzięcie nad siatką Bartosz Filipiak oraz Miran Kujundžić. O mały włos, a ich zaangażowanie dało powody do zadowolenia gościom. Spotkanie w Ergo Arenie trwało 148 minut!

Trefl Gdańsk - Ślepsk Malow Suwałki 22.12.2022

Siatkarze trenera Igora Juricicia nie mieli dobrych wspomnień z pierwszej konfrontacji ze Ślepskiem w Suwałkach. 6 października Trefl przegrał na wyjeździe 1:3, ale przede wszystkim stracił Piotra Orczyka, który nabawił się poważnej kontuzji kolana. Po dwóch i pół miesiącach nadarzyła się okazja do rehabilitacji przed własną publicznością.

I tym razem nie obyło się jednak bez komplikacji. W czwartek, 22 grudnia 2022 roku z powodu choroby wypadł ze składu środkowy Patryk Niemiec. Natomiast z uwagi na drobne problemy mięśniowe Jakub Czerwiński był przygotowany do gry na pozycji libero, a Dawid Pruszkowski jako przyjmujący.

Tak jak w 2. kolejce, tak i teraz, za zdobywanie punktów w ekipie gości wzięli się Bartosz Filipiak (znany z gry w Treflu w sezonie 2019/2020) oraz Serb Miran Kujundžić. Trefl miał więcej rozwiązań do zaoferowania w ataku, przez co mógł częściej zaskakiwać przyjezdnych. Tyle, że to siatkarze z Suwałk wyszli na prowadzenie po pierwszej odsłonie.

Filipiak i Kujundžić nie mogli utrzymać świetnego procentu skuteczności w ataku, więc do głosu doszli zawodnicy Trefla Gdańsk. Sukcesywnie odbudowywali się, odrabiając lekcje z inauguracyjnej partii. Wygrali dwa sety i wydawało się, że kroczą po trzy punkty. Drużyna trenera Dominika Kwapisiewicza nie powiedziała jednak ostatniego strona, a przede wszystkim wspomniani Filipiak oraz Kujundžić. W czwartym secie Trefl prowadził 23:22, ale nie zdołał wykorzystać szansy. Ślepsk zagrał dobrze blokiem i doprowadził do tie-breaka.

Decydującą partię gdańszczanie rozpoczęli świetnie, od prowadzenia 6:2. Posługując się sportowym żargonem, podali jednak rywalom rękę i roztrwonili to, doprowadzając do kolejnej nerwowej końcówki partii. Tym razem to jednak Janusz Gałązka zaskoczył rywali udanym blokiem, więc udało się wyrwać dwa punkty.

- Chłopaki (z Suwałk - przyp.) bardzo fajnie w tym sezonie grają. W naszym pierwszym meczu w Suwałkach pokazali, że są mocni. W rewanżu też tak było. Zaskoczyli nas w pierwszym secie, ale dobrze, że nie poddaliśmy się. Poprawialiśmy się w każdym elemencie, z seta na set. Dla nas to bardzo fajne zwycięstwo. Odpoczniemy teraz, dostaniemy trochę wolnego i mam nadzieję, że w nowym roku nasza gra będzie wyglądała jeszcze lepiej - powiedział po spotkaniu jego MVP, czyli Bartłomiej Bołądź.

Trefl Gdańsk - Ślepsk Malow Suwałki 3:2 (18:25, 25:17, 25:22, 23:25, 15:13)