Podhale Nowy Targ - Stoczniowiec 4:2

Adam Suska
W hokejowej ekstralidze rozpoczęły się decydujące mecze play off. W pierwszym spotkaniu o miejsca 1-4 Stoczniowiec przegrał w Nowym Targu z Wojasem Podhale 2:4.

W hokejowej ekstralidze rozpoczęły się decydujące mecze play off. W pierwszym spotkaniu o miejsca 1-4 Stoczniowiec przegrał w Nowym Targu z Wojasem Podhale 2:4. Drugie starcie tych drużyn odbędzie się we wtorek w Gdańsku. Awans do finału uzyska zwycięzca trzech spotkań.

Pod koniec pierwszej tercji Marcin Ćwikła strzałem zza niebieskiej zaskoczył gdańskiego bramkarza Tomasza Wawrzkiewicza, a chwilę później Milan Baranyk pokonał go po raz drugi w akcji jeden na jeden. Od początku drugiej tercji stroną atakującą był Stoczniowiec, ale kiedy na
ławkę kar powędrował Rafał Cychowski, Jarosław Różański zdobył dla podhalan trzeciego gola. Nowotarską bramką chronioną przez Rafała Radziszewskiego
"odczarował" dopiero pod koniec drugiej tercji Bartłomiej Wróbel, który w zamieszaniu podbramkowym wykazał najlepszy refleks. Gol ten zachęcił stoczniowców do jeszcze śmielszych ataków. W trzeciej tercji gdańszczanie zepchnęli górali do jeszcze głębszej defensywy , a
ukoronowaniem ich przewagi była kontaktowa bramka zdobyta przez kapitana drużyny Mariusza Justkę. Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało jednak do gospodarzy. Po samotnym rajdzie przez całe lodowisko wynik spotkania ustalił
Zbigniew Podlipni.

Podhale - Stoczniowiec 4-2 (2:0, 1:1, 1:1)

Bramki: 1-0 Ćwikła (13:33); 2-0 Baranyk - Urban (15:57); 3-0 Różański - Michał Radwański (32:00 - w przewadze); 3-1 Wróbel - Zachariasz (37:31); 3-2 Justka - Piotrowski - Raszczyński (54:12); 4-2 Podlipni - Baranyk (55:14).

Stoczniowiec: Wawrzkiewicz - Smeja , Sokół - Fraszko, Leśniak - Wróbel,Cychowski - Raszczyński , Piotrowski, Justka - Twardy, Zachariasz, Jurasek - Jankowski, Błażowski, Myszka - Kostecki, Drzewiecki, Zaleski.

Kary: Podhale - 6, Stoczniowiec - 12 minut.

Sędziował: T. Godziątkowski (Bydgoszcz).

Widzów: 2000.